btbilgi

Yapay zekanın en önemli alt dallarından biri olan derin öğrenme, yeni nesil reklam yöntemlerinin geliştirilmesi için kullanılmakta. Özellikle kişiselleştirme ve yeniden hedefleme becerileri, pazarlama uzmanlarına daha yaratıcı çalışmalar yapma fırastı verebiliyor. Bu alanda çözüm geliştiren firmalardan RTB House, yüksek performans gerektiren altyapı için NVIDIA firmasının grafik işleme ünitelerini (GPU) kullanıyor.

NVIDIA’nın yüksek başarımlı GPU ürünleri, derin öğrenme teknikleri geliştirilirken ihtiyaç duyulan bilgi işlem gücünü rahatlıkla sağlayabiliyor. Derin öğrenme ile kullanıcıların davranışları ve özelliklerine en uygun ürünün tercih edilmesi kolaylaşıyor. İnsan beyninin nöronlarından ilham alınarak oluşturulan matematiksel modelleme, eldeki verilerle çok daha iyi satın alma tahminlerinin yapılmasına imkan verdiği için önemli.

RTB House müşteri verilerinden öngörüler yaratarak, onlara daha çok ilgilenecekleri içerikleri sunmaya çalışıyor. Ama dünyadaki milyonlarca online reklam müşterisinin ihtiyaçlarını tek tek belirlemek veya takip etmek mümkün değil. İşte derin öğrenme algoritmaları ve yüksek performanslı donanımların etkisi burada ortaya çıkıyor.

Müşterilere doğru yollanan her reklam firmalar açısından başarılı bir yatırım. Derin öğrenme ile elde edilen analizler doğru reklam miktarını artırmakla kalmıyor, firmaların reklam bütçelerini daha sağlıklı kullanmalarını da sağlıyor. RTB House, derin öğrenme ile birlikte kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme sayesinde yüzde 50’ye kadar daha verimli kampanyalar sunabildiklerini ifade ediyor. Yapay zeka ve veri bilimi konusunda çalışan şirketlerin yer aldığı NVIDIA Inception Program’ın bir parçası olan RTB House, reklam satın almada kendi teknolojisine sahip dünyadaki ender şirketlerden biri.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.