btbilgi

ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından bu sene 13.’sü düzenlenen ‘Yeni Fikirler Yeni İşler’ programı, parlak Türk girişimcilere iş fikirlerini gerçekleştirme imkanı sunuyor. Hem henüz fikir aşamasındaki girişimcilere, hem de henüz yeni başlamış şirketlere destek olan programın 2017 yılı için başvuru dönemi başladı. Programa başvurmak isteyenlerin 20 Mart’a kadar vakti var.

Başvuru aşamasında seçilen girişimler, Türkiye’de yapılacak ön-hızlandırma ve eğitimler ile yedi haftalık Amerika kampına hazır hale geliyorlar. Yedi haftalık süreci başarıyla tamamlayan girişimler Silikon Vadisi’nde yoğun eğitim, mentorluk ve networking faaliyetleri ile ABD piyasasına giriş yapma şansı yakalıyor.

13 yıl boyunca 6 bin 500 teknoloji temelli iş fikrinin değerlendirildiği Yeni Fikirler Yeni İşler programında, başarılı fikirlere toplam 2 milyon dolar çekirdek sermayesi aktarılmış. Program sayesinde 110’dan fazla patent başvurusu yapılmış; doğrudan ve dolaylı olarak 200’den fazla teknoloji tabanlı şirketin kurulması ve 750’den fazla kişiye istihdam yaratılması sağlanmış.

Yeni Fikirler Yeni işler programı 2017 yılı başvuruları başladı

Bu sene de programda fikir aşamasındaki girişimlere “TÜBİTAK BİGG Teknogirişim Sermaye Desteği” ile T-BİGG programı kapsamında 150 bin TL’lik teşvik fırsatı sunulacak. Ayrıca programdan başarıyla mezun olan girişimler ODTÜ Teknokent Kuluçka Merkezi’nde ve ODTÜ Teknokent’in San Francisco Merkezi T-JUMP’ta bir yıllığına ücretsiz ofis şansı elde edecekler.

Programa katılmak için başvuracakların 20 Mart 2017, saat 24.00’e kadar Yeni Fikirler Yeni İşler resmi web sitesini ziyaret ederek ilgili formu doldurmaları gerekiyor. Parlak bir fikriniz varsa bu fırsatı kaçırmayın.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.