btbilgi

Türkiye’deki girişimcileri yatırımcılarla buluşturmak isteyen Uber, UberPITCH programını ülkemizde ilk kez sunuyor. Türk girişimcilik ekosisteminin önde gelen oyuncularıyla iş birliği içerisinde hayata geçirilen program, uygulandığı ülkelerde büyük ilgi görmüş. Bu programın orijinalliği, parlak fikirleri olan girişimciler ile yatırımcıları bir Uber taksisi içinde biraraya getirmekten geliyor.

22 Mart’ta İstanbul sokaklarında dolaşacak UberPITCH araçlarının içinde çeşitli ünlü yatırımcılar bulunacak. Girişimciler Uber uygulaması üzerinden bu özel araçları çağırabilecekler. Girişimci, gelen araçtaki yatırımcıya 15 dakika içinde fikrini veya ürün projesini anlatacak. Yatırımcılar gün boyu dinledikleri tüm fikirler içinden en beğendiklerini seçecekler.

UberPITCH gününde araçlarda Türkiye’nin önde gelen yatırımcıları Arda Kutsal, Arif Akdağ, Cem Soysal, Dilek Dayındarlı, Fırat İşbecer, Nevzat Aydın ve Yomi Kastro yer alacak. Kazanan girişimler aşağıdaki ödülleri almaya hak kazanacak:

  • Kazanan tüm girişimlere 1000TL değerinde Uber kredisi
  • Kazanan tüm girişimlere, girişimin seviyesine bağlı olarak, 6 ay süreyle İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka veya İTÜ Magnet İleri Aşama Girişimcilik Merkezine giriş hakkı (girişimin seviyesi İTÜ ARI Teknokent tarafından belirlenecektir)
  • Kazanan tüm girişimlere KWORKS ön hızlandırma programına giriş hakı veya KWORKS ekibiyle 6 saatlik mentorluk paketi
  • Kazanan tüm girişimlere 1 ay süreyle Openfab Istanbul’da 3D printer, lazer kesici ve CNC ile prototip geliştirme hakkı
  • Kazanan en az bir girişime GBA Venture Academy’de tüm GBA yatırımcılarına sunum yapma hakkı
  • Kolektif House‘da 1 ay gezgin üyelik hakkı

UberPITCH günü programına katılabilmek için hemen şimdi resmi web sayfasına gidip kayıt yaptırmak gerekiyor. 22 Mart günü gerçekleşecek etkinlik için kayıtlar 18 Mart tarihinde son buluyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.