btbilgi

Hewlett Packard Enterprise, EMC ile bağlarını kopardıktan sonra kurumsal depolama alanında daha fazla seçenek sunmak istiyor. EMC ise Dell Technologies ile birleşerek Dell EMC’yi oluşturdu ve farklı bir yapılanmaya gitti. Şimd HPE bu alandaki eksikliğini kapatmak amacıyla, flash ve hibrit kurumsal donanım ürünleri sunan Nimble Storage şirketini satın alıyor.

Nimble Storage şirketi özellikle birleşik flash depolama ürünleri ve dosya erişimini hızlandıran tahmin yürütme yazılımları konusunda uzman. Şirketin tahmin analizi çözümü aslında küçük ve orta ölçekli müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış. Ama ölçeklenebilir yapısı sayesinde HPE’nin veri merkezi çözümlerine de uyduğu belirtiliyor.

HPE’nin 1 milyar dolara satın aldığı Nimble Storage, kendilerine özel analitik altyapısı ile tüm flash bellek bazlı depolama ürünlerinde performans artışı vaat edebiliyor. Şirketin ürün ve çözümleri, HPE’nin 3PAR StoreServ ürünleri ve StoreVirtual sanal depolama çözümlerini tamamlar nitelikte. Bilişim devinin bir başka yaklaşımı da, Nimble’ın InfoSight analitik platformunu bulut ve makine öğrenme ortamına taşımak olacak.

HPE’nin Kurumsal Grup Yöneticisi ve Başkan Yardımcısı Antonio Neri, resmi blogda yaptığı açıklamada InfoSight’ın HPE’ye büyük ve küçük tüm rakiplere karşı ekstra rekabet gücü sağlayacağına inandıklarını belirtti. Nimble Storage’ın HPE’ye bağlanma işlemlerinin, bu yılın Nisan ayında tamamlanacağı bilgisi de ComputerWorld tarafından veriliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.