btbilgi

1995 yılından beri tasarım alanındaki çalışanları bir araya getirmeyi hedefleyen yarışma Core77 Design Awards bu sene 14 kategoride ödül verecek. Tasarımcılara çalışmalarının ve fikirlerinin ustalar önünde değerlendirilmesi fırsatı veren yarışma, bu alanda çalışanlar için bir başarı noktası olarak kabul ediliyor. Yarışmacılar farklı kategorilerde birden fazla ürün veya proje sunabiliyorlar.

Core77 Design Awards dahilindeki kategoriler arasında dikkati çekenler Kurumsal Ekipman, Tüketici Ürünü, Tasarım Konsepti, Sosyal Etki Tasarımı, Mobilya ve Işıklandırma, Açık Tasarım, Paketleme, Strateji ve Araştırma, Görsel İletişim ve Ulaşım oldu. Yarışmanın “Görsel İletişim” (Visual Communication) kategorisi için Türkiye’den Karbon Görsel İletişim ve Mimarlık Hizmetleri’nin kurucularından Selen Selviler Özüekren jüri başkanı olarak seçildi.

Kategorinin tüm jürileri Özüekren öncülüğünde belirlendi. Bu kategoride logo, kimlik tasarımları, çevrede yer alan grafikler, yön işaretleri, yazı karakteri, infografik, yazılı tasarım, reklamları içeren projeler değerlendirilecek. 2016 yılındaki yarışmada bu ödülü “Hippie Modernism: The Struggle for Utopia exhibition catalogue” ismindeki projesi ile Walker Art Center tasarım stüdyosu kazanmış.

Köklü tasarım yarışması Core77 Design Awards için Türk jüri başkanı
Kaynak: Core77 Design Awards

Selen Selviler Özüekren, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 1999’da mezun olmuş. Ardından Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde proje koordinatörü olarak çalışmış ve 2000 yılında araştırma görevlisi olmuş. Yüksek lisans eğitimini Görsel İletişim Tasarımı alanında tamamlayan Özüekren, 2005’te Karbon Görsel İletişim ve Mimarlık Hizmetleri’nin kurucularından biri olarak kariyerine devam ediyor.

Yarışma için son başvuru tarihi 29 Mart olarak belirlenmiş. Sonuçlar 06 Haziran 2017 tarihinde Core77 Design Awards resmi web sitesinde yayınlanacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.