btbilgi

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri (Galata Business Angels – GBA), şirketlere verdiği yazılım hizmeti ile günlük işlerinin hızlandırılmasını sağlayan Jetract’e 2 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı. Hüseyin Nalbantoğlu ve Onurhan Öztürk tarafından kurulan girişime yatırım yapan GBA melekleri Fırat İşbecer öncülüğünde Melih Ödemiş, Kurtuluş Eker, Arif Akdağ, Umur Özal ve Görkem Oktay oldu.

“Girişimcisi 30 Yaşın Altında 20 Girişim” listesinde 2016 kuruluşlu tek girişim olan Jetract; inşaat sektöründe faaliyet gösteren büyük firmaların satınalma ve sözleşme süreçlerinin verimini arttıran bulut tabanlı e-ihale, sözleşme yönetimi ve proje yönetimi çözümleri sunuyor.

İnşaat Dükkanı olarak bilinen önceki ismini küresel hedefleri dolayısıyla Jetract marka kimliği ile yenileyen girişime yapılan yatırımın dışında Semra Sarı ve Merve Gürel de bağımsız melek yatırımcı olarak tura dahil oldu.

Girişimin lider yatırımcısı Fırat İşbecer bu yatırımla ilgili yaptığı açıklamada bir melek yatırımcının önce girişimciye ve ekibine inandığını sonrasında ise ürünün ve pazarın geldiğini vurgulayarak “Jetract, tüm bu noktalardaki üstünlüğüyle bizim güvenimizi kazanmayı başardı. Büyük şirketlerin daha şeffaf ve güvenilir satın alma süreçlerine sahip olmasında şirketin büyük rol oynayacağına inanıyoruz. Yolları açık olsun.” dedi.

Çalışmalarına Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta devam eden Jetract, bugüne kadar ihale, satın alma, sözleşme ve proje yönetimi çözümleri ile ekiplerin verimini artırdı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.