btbilgi

Teknoloji ve beyaz eşya markası Arçelik, modern perakendecilik yaklaşımlarını ve uygulamalarını yaymak amacı ile Arçelik Perakende Akademisi’ni kurdu. Arçelik Perakende Akademisi bugünün perakende dinamikleri doğrultusunda, müşteri sadakatini ve memnuniyetini artıracak deneyimleri yaşatmak için gerekli olan tüm öğrenme-gelişim içeriklerini sunmayı hedefliyor.

Akademide bu amaçla yeni yöntemler ve araçlar ile marka stratejilerine uygun etkinlikler düzenlenecek. Bu programın, kariyerinin hangi noktasında olursa olsun herkese net bir mesajı var: “Öğrenmenin sınırı yok, yeter ki öğrenmeyi bir hayat biçimi haline getirelim”. Perakende Akademisi, Arçelik’in sahada, sınıfta ve mobil ortamlarda, perakende çalışanları için kurguladığı, performans gelişiminde sürekliliğin sağlanmasına katkıda bulunacak yepyeni bir eğitim platformu olarak tanımlanıyor.

Arçelik Perakende Akademisi kuruldu, Perakende TV yayında
Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer

Arçelik Perakende Akademisi’nin ilk etkinliği ‘İş Dünyasının Değişen Dinamikleri ve Arçelik’ başlıklı seminer oldu. Seminere 270 yetkili satıcı, 50 firma çalışanı ve üst düzey yönetici katıldı. Bu seminer, Arçelik ve Koç Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Vizyoner Liderlik Programı’nın ilk eğitimi oldu.

Akademinin bir diğer yeniliği ise Perakende TV. Yetkili satıcılar ile olan iletişimi güçlendirmek, etkileşimi artırmak ve bilgilendirmeler yapmak amacıyla Arçelik Perakende Akademisi kapsamında kurulan Perakende TV’de de kampanya, ürün ve perakende uygulamaları hakkında bilgilendirme, duyuru, soru-cevap yayınlarına ek olarak, kişisel gelişim ve eğlence amaçlı yayınlar da gerçekleştirilmeye başlandı.

Arçelik Perakende Akademisi kuruldu, Perakende TV yayında

Ayrıca eğlenceli, interaktif uygulama odaklı sınıf içi eğitimlerin yanı sıra, akademiyi çok daha ulaşabilir kılmak amacıyla en güncel dijital öğrenme araçlarının entegre edildiği www.arcelikperakendeakademisi.com uzaktan öğrenme sitesi de devreye alınmış durumda.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.