btbilgi

Eğer yemek yapmayı ve yemeyi seviyorsanız, mutfak sizin için evin önemli odası olabilir. Peki ya küçük evlerde mutfağın küçüklüğünü nasıl çözebiliriz? İşte İsviçre kökenli Kitchoo firması bu soruna, Kitchoo K5 ismindeki tasarım harikası modüler mutfak sistemi ile cevap bulmaya karar vermiş.

Kitchoo K5 modelleri ilk bakışta herhangi bir ev mobilyasından ayırt edilemiyor. Kapalı durumdayken standart bir dolaptan farksız. Ama bir kez kapaklarını açmaya başladığınızda içinde bir evye/musluk, elektrikli ocak, buzdolabı, çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi bulmanız mümkün. Bunların hepsi en az yer kaplayacak şekilde tasarlanmış ve modüller halinde değiştirilebilir bir yapıda sunuluyor.

Tasarım harikası mini modüler mutfak: Kitchoo K5

Bu modüler mutfak toplamda 1 metrekare kadar yer tutuyor. Yerden kazanmak için optimize edilmiş tasarım, farklı kombinasyonlarda ve kaplamalarda satın alınabiliyor. Sağ ve sol bölümler isterseniz yer değiştirebiliyor, ayrıca üst kapaklar kapandığında Kitchoo K5 ek bir tezgah veya masa gibi de işlev görebiliyor.

Sol tarafta bir evye ve altında iki saklama dolabı yer alıyor. Saklama dolaplarından birini isterseniz mini bulaşık makinesi koymak için feda edebilirsiniz. Sağ taraftaki kapağın altında çift gözlü konveksiyon ocağı bulunuyor. Altında ise isterseniz dolap ve raflar bulunuyor ama buraya da isteğe bağlı olarak küçük bir buzdolabı veya çamaşır makinesi konulabiliyor.

Kitchoo K5 mini mutfak için baz model 3 bin 483 dolar ama bulaşık makinesi ve/veya buzdolabı gibi ek beyaz eşya eklediğinizde 4 bin 645 dolara kadar çıkabiliyor. Firma ABD, Avrupa ülkeleri ve Ortadoğu’ya satış yapıyor. Yani eğer ilginizi çektiyse firmanın web sitesine gidip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.