btbilgi

Dünyanın en önemli mobil teknoloji etkinliklerinden olan GSMA Mobil Dünya Kongresi başladı. Barcelona’da düzenlenen ve dünya mobil teknoloji liderlerinin bir araya geldiği etkinliğin açılış gününde önemli bir ödül verildi. GSMA Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verilen “Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı” ödülü, GSMA’in en prestijli ödülü olarak kabul ediliyor.

Ödülü beş telekomünikasyon şirketi ortaklaşa aldı. Yardıma ihtiyacı olan mültecilere özel çalışmaları ile fark yaratan ve içerisinde Turkcell’in de bulunduğu bu beş şirket, sahip oldukları ödül ile dünyaya örnek oldular. Ödülü, GSMA İnsani Durumlar İletişim Sözleşmesi’nin (Humanitarian Connectivity Charter) de imzacısı olan Turkcell’le birlikte Vodafone Foundation, Asiacell, Zain ve Deutsche Telecom beraberce kabul etti.

Ödüle layık görülen beş operatör adına, ödülü GSMA Yönetim Kurulu Başkanı Sunil Mittal’dan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu teslim aldı. Terzioğlu aldıkları ödülle ilgili olarak törende, “Bugün dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çalışan 5 şirket adına burada olmak benim için büyük bir onurdur. Şunun farkında olmalıyız ki, dünyanın en büyük trajedisinde fark yaratabilecek imkanlara sahip bir sektörde bulunuyoruz.  Bu insani kriz hepimiz için çok büyük bir sınav” şeklinde konuştu.

Konuşmasına “Tüm bunlar iletişim, akıllı cihazlar ve dünya çapında mobil servisler ve en önemlisi de duruma karşı gösterdiğimiz uğraşlar sonucunda mümkün olabildi.  Teknolojiyle hayata geçirebildiğimiz bu imkanlar ancak yardım etmek istersek ortaya çıkabiliyor. Biliyorum ki bu onur verici ödülü paylaştığımız Vodafone Foundation, Asiacell, Zain, Deutsche Telekom da aynı motivasyonla, müşterilerini ön plana alarak, kendi ekonomilerinin ve toplumun gelişmesine fayda sağlamak için var gücüyle çalıştıkları için buradalar.” sözleriyle devam eden Terzioğlu, ödül alan operatörler arasında kurdukları köprü için herkes adına GSMA’ye teşekkür etti. Terzioğlu sözlerini “Hayatları iyileştirme yönündeki çaba ve çalışmaları bu kadar merkezinde bulunduran bu topluluğun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.” şeklinde tamamladı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.