btbilgi

Nokia telefonları uzunca bir aradan sonra Finlandiya şirketi HMD Global ile dünyaya merhaba dedi. Mobil Dünya Kongresi’nde tasarım, kalite ve deneyim açısından yeni standartlarla gelen Nokia yeni nesil Nokia telefonlarını tanıttı. Merakla beklenen küresel portföy, üç yeni akıllı telefon sunuyor. Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3’ün  2017 yaz aylarında tüm dünyada raflarda olması planlanıyor.

Nokia akıllı telefonlarında ne vadediyor?
Son derece sağlam ve üst düzey tasarıma sahip, performans ve oyunlar konusunda uzman yeni Nokia 6, Elinize mükemmel şekilde uyan zarif akıllı telefon Nokia 5, Benzersiz kaliteyi uygun fiyatlara sunan Nokia 3.

Yeni Nokia akıllı telefonların tümü Android™ Nougat işletim sistemiyle çalışıyor ve sade, güvenli ve güncel bir deneyim sunuyor. Nokia akıllı telefon serisinin tamamında Google Assistant yer alacak. Bugün ayrıca bir klasik de geri dönüyor ve tasarımındaki modern dokunuşla yeniden doğan ikonik Nokia 3310 tüketicilerle buluşuyor.

Duyurusu yapılan ürün ailesi, yalnızca üst düzey amiral gemisi cihazları kullananların değil, her kullanıcının birinci sınıf kaliteye erişmesi gerektiğin ortaya koyuyor. Akıllı telefon deneyimini her düzeyde geliştirmeye odaklanan ve iyi düşünülmüş bir tasarımın yanı sıra her teknik bileşen, kullanıcıların günlük yaşamına en çok faydayı sağlamak üzere telefon tasarımına entegre edildi. Tanıtılan seri, Nokia telefonların geçmişten günümüze gelen kalite, sadelik ve güvenilirlik özelliklerinden yararlanılarak yeni nesil hayranlarına göre tasarlandı.

Kullanıcıları sade, yalın ve karmaşadan uzak bir Android deneyimi sunmayı hedefleyen Nokia telefonlarda Google’ın en son inovasyonu Google Assistant- Google Asistan ile kullanıcısına farklı bir deneyim sunuyor.

Mat Siyah, Gümüş, Mavi ve Bakır olmak üzere dört renk seçenekli Nokia 6, yılın ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

 

Nokia 6 tüm dünyada – Üstün işçilik, farklılaşmış tasarım, dinleyiciyi içinde hissettiren ses, etkileyici parlaklık ve renklere sahip 5,5 inç tam HD ekran özellikleriyle Nokia 6, birinci sınıf bir akıllı telefon deneyimi yaşatıyor. Nokia 6 monokok gövdesi, tek bir 6000 serisi alüminyum bloktan üretildi. Çift hoparlörlü akıllı ses amplifikatörü, kullanıcıların daha derin bir bas ve eşsiz netlik deneyimi yaşamalarını sağlarken, Dolby Atmos® ilginç bir eğlence deneyimi sunuyor.

 

Nokia 6 Black Limited Edition

Nokia 6 Arte Black Limited Edition – Dünya çapındaki Nokia 6 portföyünü taçlandırıyor. 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM ile bu sınırlı üretim telefonlar, Nokia 6 ailesinin en iyi özelliklerine sahip olarak siyah, çarpıcı ve parlak bir pakette geliyor.

 

 

 

Nokia 5  Zarif ve kompakt akıllı telefon Nokia 5, Corning® Gorilla® Glass ile lamine edilmiş 5.2 inç IPS HD ekranla sorunsuz uyum sağlayacak, 6000 serisi alüminyum tek bir bloktan hassas bir şekilde tasarlanmış olan mükemmel bir gövdeye sahip. Qualcomm® Adreno 505 grafik işlemcisi ve Qualcomm® SnapdragonTM 430 mobil platformdan gücünü alan Nokia 5, dayanıklı yapısal bütünlük, detaylarda gizli özen ve üst düzey amiral gemisi telefon kalitesi gibi özellikleri herkes için erişilebilir kılıyor. Mat Siyah, Gümüş, Mavi ve Bakır olmak üzere dört renk seçeneği bulunan Nokia 5, bu yılın ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

Nokia 3 – Kattığı eşsiz değerle birlikte üstün bir deneyim sunmak için tasarlanan çarpıcı yeni bir akıllı telefon. Yüksek hassasiyetle tek parça alüminyumdan üretilmiş çerçeve, Corning® Gorilla® Glass ile güçlendirilen 5 inç ekran ve özenle entegre edilmiş 8 MP geniş açılı ön ve arka kamera ile Nokia 3, kompakt ve zarif formu içinde birinci sınıf, kaliteli bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Nokia 3’ün Gümüş Beyaz, Mat Siyah, Mavi ve Bakır Beyaz olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunuyor.

Efsane hangi özelliklerle geri dönüyor

Nokia 3310 – Modern klasiğin yeniden doğuşu. İnce, hafif ve son derece dayanıklı Nokia 3310, tüm zamanların en çok satan telefonu özelliğine sahip bir klasiğin modern formda geri dönüşünü simgeliyor. İnanılması güç 22 saatlik konuşma süresi ve bir aylık bekleme süresine sahip Nokia 3310’un canlı, renkli ve modern tasarımı, onu bugünün modern dünyasına taşıyor. Parlak kaplamalı Sıcak Kırmızı ve Sarı ile mat kaplamalı Koyu Mavi ve Gri olmak üzere Nokia 3310, dört farklı renkte kullanıcılarla buluşuyor.

Aksesuarlar – İkonik tasarım felsefesiyle üretilmiş Nokia aksesuarlarından oluşan portföy de tanıtıldı. Bu akıllı telefonlara mükemmel bir şekilde eşlik etmesi için Nokia aksesuarları portföyünde, çeşitli kulaklıklar, taşınabilir ve Bluetooth hoparlörler, araç içi şarj cihazları, kasalar ve ekran koruyucuları bulunuyor.

Piyasaya geri dönen Nokia hakkında Nokia’nın  on yıllardır küresel olarak en simgesel ve tanınmış telefon markalarından biri olduğunu, HMD faaliyete geçtiğinden bu yana kısa bir süre içinde çok sayıda olumlu tepki aldıklarını söyleyen HMD Global’in CEO’su Arto Nummela yeni dönem için pekçok kişinin heyecanlarını paylaştığını belirtti. Nummela sözlerini “Bugünün tüketicileri her zamankinden daha fazla gelişmiş sezgilere sahip ve beklentileri daha yüksek; bu nedenle bizim için her zaman daha öncelikli olacaklar. Dünya standartlarındaki üreticileri, işletim sistemlerini ve teknoloji ortaklarını bir araya getirme konusundaki çabalarımız; ilk küresel akıllı telefon portföyümüzü Nokia ruhuyla, gururla duyurmamızı ve herkese en iyi deneyimi sunmamızı sağlıyor” şeklinde tamamladı

Stratejik ve anlamlı ortaklıkların hem ürünlerin hem de üretimin başarısı için hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan HMD Global’in Başkanı Florian Seiche ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Aynı ölçüde, tüm hayranlarımıza ulaşmak ve onlara hizmet edebilmek için piyasa düzeyinde doğru türde ortaklıklar kurmayı taahhüt ediyoruz. Şimdiye kadar dünya çapında karşılaştığımız operatörler ve perakendecilerden aldığımız teşvik, destek ve ilgi bizi mutlu etti. İlk akıllı telefon ailemiz için heyecan ve beklenti çok büyük oldu. Hayranlarına nokia.com/phones adresi üzerinden yeni ürün yelpazesi hakkında bilgi taleplerini kaydetme olanağını sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Nokia telefonlar tek ve çift SIM kart seçenekleriyle piyasada olurken Dünya çapında tahmin edilen yaklaşık perakende fiyatlar ve yerel fiyatlar gümrük ve diğer vergilerin yanı sıra kur oranlarına göre değişiklik gösterebilecek. Tüm cihazların 2017’nin ikinci çeyreğinde Hindistan, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Asya Pasifik ülkelerinde temin edilebilmesi öngörülüyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.