btbilgi

Google Assistant, teknoloji devinin sizinle konuşabilen dijital asistan uygulaması. Arka planda Google’ın dev yapay zeka ve arama motoru altyapısını kullanıyor. Bu asistanı web aramaları, müzik dinleme, navigasyon, restoran rezervasyonları yapma ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme gibi tonla farklı işlevi için kullanabilirsiniz. Şimdiye kadar sadece Google’ın Home serisi cihazlarında, Pixel telefonlarında ve Allo mesajlaşma uygulaması içinde bulunan Assistant şimdi Android akıllı telefonlara geliyor.

Google dijital asistanını Android 6.0 Marshmallow ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi kullanan tüm akıllı telefonlara açacak. Uygun sürüme ve Google Play online mağazaya erişiminiz olması yeterli. Assistant’ın ilk kullanıma gireceği akıllı telefonlardan biri LG’nin yeni üst seviye telefonu G6 olacak. Dijital asistan telefonların dışında Android Wear 2.0 işletim sistemi kullanan tüm akıllı saatlerde de bulunacak. Hatta Assistant sadece mobil cihazlarda değil, Android kullanan TV ve arabalarda bile olacak.

İlk aşamada İngilizce versiyon ABD, Avusturalya, Kanada ve İngiltere’deki Android kullanıcılarına sunulacak. Ayrıca Almanya’da da Almanca versiyon kullanılabilecek. Diğer ülke ve dillerin yakın zamanda kullanıma gireceği bilgisi de verilmiş. Google bu yayılmacı hareket ile, Amazon’un çok popüler dijital asistanı Alexa’ya meydan okuyor denilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.