btbilgi

Netaş’ın Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) iş birliğiyle 2014 yılında başlattığı ‘Netaş-BAU Techno Academy Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programı’ ilk mezunlarını verdi. BAU akademisyenleri ve Netaş mühendisleri tarafından hazırlanan programdan multimedya teknolojileri ve güvenlik alanlarında çalışmayı hedefleyen Netaş Ar-Ge mühendisleri yararlanıyor.

Netaş-BAU Techno AcademyNetaş-BAU Techno Academy’de derslerin içeriğinden tezlerin konusuna kadar her aşama, üniversite ve sanayinin birlikte oluşturduğu bir yüksek lisans ve doktora programı uygulaması şeklinde. Bu programda eğitim araştırmacının ofisine getiriliyor, araştırmacı personelin eğitim düzeyi artırılıyor ve araştırmacının eğitimine maddi destek sağlanıyor.

Bu programın hedeflerinden biri, Netaş’ın yüksek lisans ve doktoralı öğrenci ve mezun çalışan sayısını artırmak. Bir diğer hedef ise yeni teknolojilerde tüm dünyaya satılabilir teknolojik katma değerli ürün çıkarma yeteneğini geliştirmek. Programa ilk aşamada 39’u yüksek lisans, 7’si doktora için olmak üzere toplam 46 Netaş çalışanının kayıt yaptırdığı bilgisi veriliyor.

Firma Netaş-BAU Techno Academy programı haricinde, üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek amacıyla şimdiye kadar 15 üniversiteyle çerçeve sözleşmesi imzaladı. Ortak projelerde akademisyenlerin bilgi ve araştırmalarından faydalanan Netaş, 22 danışmanlık aldı ve 6 üniversiteyle 8 San-Tez (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ın sanayi tezleri programı) projesi gerçekleştirdi. Netaş araştırmacıları, üniversitelerden gelen talepler doğrultusunda derslere girerek sanayi tecrübelerini öğrencilere aktarıyor. Ayrıca Boğaziçi, Sabancı ve İstanbul Ticaret Üniversiteleri’nin danışma kurullarında yer alan Netaş, üniversitelerde düzenlenen çalıştay, seminer ve kariyer günleri gibi aktivitelere de destek oluyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.