btbilgi

Güneş enerjisinde yelpazenin bir ucunda kurumsal ve profesyonel çözümler var, diğer ucunda ise bireysel ürünler bulunuyor. İkisinin arasında ise çok rağbet görmeyen göreceli olarak boş bir alan var. İngiliz kökenli Mobile Solar Chargers Ltd. firması çok pratik bir güneş enerjisi ürünü ile piyasaya giriyor. Firma özellikle yarı profesyonel bir güneş sistemi çözümü arayanlara hitap ediyor. Ürün standart bir varile sığan komple bir şarj istasyonu, ismi de Solar Charging Can.

Solar Charging Can hem dış alan etkinlikleri için alternatif bir enerji kaynağı arayanlara, hem de portatif bir off-grid (şebeke bağımsız) elektrik çözümü ihtiyacı olanlara yönelik tasarlanmış. Bu varilin içinde bir güneş enerjisi şarj istasyonu kurmak için gerekli tüm parçalar bulunuyor. Modüler istasyonun kurulumu veya sökülmesi sadece yarım saat alıyor, ayrıca ihtiyaca göre kolayca eklenebilen seçenekleri var. Firma bu varillerden Kilimanjaro, Everest’deki dağcı kamplarına ve hatta kutup üslerine bile yollamış.

Baz model varilin içinde 180W/18v 5.5A gücünde su geçirmez ve esnek bir güneş paneli bulunuyor. Ayrıca paneli varile monte etmek için teleskopik bir kol, iki adet 115 Ah akü, bir voltaj regülatörü, bir şarj kontrol birimi, su geçirmez elektrik uzatma kabloları, iki LED spot ve varilden sökülüp taşınabilir şarj konsolu bulunuyor. Şarj konsolunda USB çıkışlar, 12V prizler ve kontrol ekranı yer alıyor. Solar Charging Can müşterileri isterlerse ek bir WiFi/MiFi router, ek güneş panelleri, ek LED spotlar, GPS vericisi, CCTV modülü veya daha güçlü bir inverter/batarya (bataryalar 300Ah’ye kadar çıkabiliyor) satın alabiliyorlar.

Solar Charging Can için standart paketin fiyatı 1.795 Pound (yaklaşık 2.200 dolar) ve her varil bir yıllık garanti ile geliyor. Eğer özel bir ihtiyacınız varsa, mesela felaket bölgeleri için veya mobil hastaneler için ısmarlanıyorsa pakette özelleştirme de talep edilebiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.