btbilgi

Akıllı telefonda müzik dinlemeyi sevenler, çalan müziği kaydedip ne olduğunu aratmaya yarayan Shazam uygulamasını bilirler. İşte şimdi doğa ve kuş gözleme meraklıları için aynı işe yarayan bir akıllı telefon uygulaması var. Song Sleuth isimli uygulama ile bir kuş şarkısını kaydedip, veritabanından aratarak hangi tür olduğunu bulabiliyorsunuz.

Song Sleuth uygulamasının birçok özelliği bulunuyor. Kuş şarkılarını kayıt edip ne tür olduğunu aratma dışında, kaydettiğiniz sesleri paylaşma, kuş türleri hakkında bilgi edinmek için bilgi ve harita bölümleri, özel notlar ekleme ve ses kaydettiğiniz lokasyonu işaretleme gibi becerileri var. Uygulama içinde kendi kuş gözlem kütüphanenizi de oluşturabiliyorsunuz.

Kuş gözleme meraklılarına tür bulma uygulaması: Song Sleuth

Song Sleuth şimdilik sadece Kuzey Amerika’da bulunabilecek 200’den fazla çeşidi veritabanında barındırıyor. Ayrıca kuşlarla ilgili bilgi için de, ABD’li kuş gözlem meraklılarının sıklıkla kullandığı ‘David Sibley Bird Reference’ bilgi bankasını kullanıyor. Uygulama 10 dolara iOS platformu üzerinden satın alınabiliyor. Android versiyonu ise bu senenin sonbaharında piyasaya çıkacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.