btbilgi

Türkiye’nin en büyük teknokentlerinden biri olan İTÜ ARI Teknokent dahilindeki kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, 2017’nin ikinci yarısı için başvuruları açtı. Teknolojiye dayalı ürün ve hizmete dönüşebilir fikri ya da projesi olan her yaştan girişimci, İTÜ Çekirdek’te yer alabiliyor. Girişimciler 10 Mart 2017 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

İTÜ Çekirdek geçtiğimiz 5 yılda toplamda 1.850 girişimciye destek verdi. Şimdiye kadar 80 startup şirketleşme başarısını gösterdi ve ticari hayatlarına başladı. Ayrıca bugüne kadar girişimcilere 20 milyon TL’yi aşan destek de sağlanmış durumda. Başvuruları kabul edilen girişimciler, İTÜ Ayazağa kampüsündeki ARI 3 binasında bulunan ön kuluçka alanını çalışmaları için ofis olarak kullanabiliyor, 120’yi aşkın mentorla görüşme yapabiliyor ve kanvas iş modeli, finansal modeller, pazara giriş stratejileri gibi konularda eğitimler alıyorlar.

itü çekirdek için 2017 yılı 2. dönem başvuruları açıldı

Girişimciler hızlandırıcı programında ise İTÜ Çekirdek’in bulut, ödeme altyapısı ve mali müşavirlik gibi çeşitli işbirliklerinden faydalanıyorlar. Bu ekiplere prototip geliştirmek için Ar-Ge fonundan kaynak ayırılıyor, basın ve iletişim danışmanlığı veriliyor. Big Bang süreci ve etkinlikleri ile girişimcilerinin şirketleşme aşamalarında finanse edilmesine destek olunuyor. Bu etkinlikler girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiriyor; girişimci grupların ayni, nakdi ve yatırım olmak üzere toplamda 5 milyon TL çekirdek sermaye almalarına ortam hazırlıyor.

Big Bang’de başarılı olup destek almış girişimciler Kuluçka imkanlarından faydalanıyor, yani İTÜ Çekirdek’de şirket kuruyor ve danışmanlar tarafından şirketleşme sürecinde ihtiyaç duydukları noktada destekleniyorlar. Bu programda yer almak isteyen girişimciler “Genel Kategori” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere iki farklı alanda başvuru yapabilir. Başvurular için http://www.itucekirdek.com/ adresini kullanabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.