btbilgi

14 Şubat için son dakika hediye almak istiyorsanız, Gittigidiyor isteklerinize göre hediye seçiminizde yardımcı olacak bir chatbot ile size destek olacak. GittiGidiyor pazarda yer alan elektronik pazaryerleri arasında bir ilke imza atarak chatbot uygulaması başlattı. GittiGidiyor’un “Facebook Chatbot” uygulaması ile Facebook Messenger üzerinden hediye seçimlerinde tüketiciye önerilerilerde bulunacak ve alışveriş yapmaya imkan tanıyacak.

İlk etapta 14 Şubat Sevgililer Günü için uygulamaya geçen chatbot, takip eden diğer özel günlerde de kapsamı genişletilerek GittiGidiyor takipçileriyle buluşturulacak.

GittiGidiyor Facebook hesabının Messenger uygulaması üzerinden çalışan chatbot, ayrıca GittiGidiyor’un Sevgililer Günü özel kampanya sayfasının ekranından da kullanılabiliyor. En uygun hediyeyi önermek üzerine kurgulanan bot, messenger’a gelenlere sorduğu soruların yanıtlarına göre uygun hediye alternatiflerini sunarak kullanıcıya dijital ortamda asistanlık yapıyor.

Nasıl çalışıyor?
“Sana nasıl yardımcı olabilirim?” sorusu ile kullanıcıyla iletişime geçen bot, “Sevgilime hediye bakıyorum” diyen kişiyi yönlendirmeye başlıyor. Birkaç soru sorduktan sonra bot gelen yanıtlara göre en uygun Sevgililer Günü hediyesi için tavsiyelerde bulunuyor. Beğendikleri hediye tavsiyesi için “ürünü incele” butonuna tıklayan kullanıcı, alıveriş için ilgili sayfaya yönlendiriliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.