btbilgi

Apple firması yeni yaptığı bir patent başvurusu ile, Apple Watch akıllı saatin sınırlı pil ömrü konusunda bir çözüm bulmuş olabilir. ABD Patent Ofisi’ne yapılan başvuruda, yuvarlak tasarımlı bir akıllı saat ve kordona yerleştirilmiş bir batarya görülebiliyor.

Apple Watch için bataryalı kordon patenti
Kaynak: ABD Patent Ofisi

Cnet sitesinde dikkat çekilen patentin yakın bir gelecekte hayata geleceğinin bir garantisi yok. Ama böyle bir yaklaşım Apple Watch’un pil ömrünü uzatmaya yarayabilir. Her ne kadar akıllı saat pazarı üzerine olumsuz görüşler belirtilse de, Apple akıllı saati ile 2016 sonu tatilindeki alışveriş çılgınlığında bir satış rekoruna imza attığını belirtmişti. Yani firma bu ürün serisine bir son vermeyi düşünmüyor.

Apple Watch için resmi olarak 18 saatlik bir batarya kullanım süresi veriliyor. Fakat saat kullanıcıları her akşam cihazı mutlaka şarj etmeleri gerektiğini söylüyorlar. Apple bu yüzden pil ömrünü uzatacak her türlü yenilikçi yaklaşıma sıcak bakıyor. Saat kordonuna eklenmiş bir batarya fikri ilk bakışta iyi görünse bile, böyle bir kordonun saatin ağırlığını artırıp artırmayacağı veya ek bir ısı kaynağı olup olmayacağı gibi teknik konuların çözülmesi de gerekli.

Teknoloji devi bu patent ile ilgili resmi bir açıklama yapmamış durumda. Ama Apple’ın daha önce de bir çok ilginç fikir üzerine patent aldığını biliyoruz. Ayrıca patente ek çizimlerde yuvarlak ön yüzü olan bir saat var. Fakat firmanın bir sonraki saatinin yuvarlak olup olmayacağı da belli değil.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.