btbilgi

Trend Micro TippingPoint, 2017 Gartner Magic Quadrant’ın Saldırı Tespit ve Önleme Sistemleri sıralamasında ‘Lider’ olarak derecelendirildi.

Gartner Magic Quadrant for Intrusion Detection and Prevention Systems
16 Ocak 2017 tarihli Saldırı Tespit ve Önleme Sistemleri için Gartner Magic Quadrant grafiği

Siber güvenlik çözümlerinin tanınmış markası Trend Micro, Gartner’ın Saldırı Tespit ve Önleme Sistemlerine (IDPS) yönelik hazırladığı Magic Quadrant sıralamasında lider olarak konumlandırıldı. Trend Micro (önceden HPE olarak listelenen) kazandığı bu başarıyla birlikte “görüntüleme bütünlüğü” ve “uygulanabilirlik” alanlarındaki yerini önceki yıllara oranlara daha yüksek bir konuma taşımış oldu. Güvenlik firması  TippingPoint çözümünü 2016 yılı Mart ayında satın almıştı.

Tehdit koruması sunuyor
TippingPoint NGIPS, veri merkezleri ve dağıtık yapıdaki kurumsal ağlar için gelişmiş ve gizli hedefli saldırılara karşı kapsamlı bir tehdit koruması sunuyor. Bu çözüm, ağ trafiğine yönelik derin analizler yaparak dinamik tehdit atmosferine ayak uydurabilmek için gerekli olan görünürlüğü ve atikliği sağlıyor. Trend Micro, TippingPoint NGIPS ürününün ağ performansını etkilemeden gerçek zamanlı bir şekilde isabetli ve öncelikli tehdit önleme imkânı sunduğunu belirtiyor.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu bu sonucu, “Şirket ağlarının korunması sırasında giderek karmaşık hale gelen süreçlerle karşılaşan müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve çözümlerimizin kapasitesini geliştirmek için firma olarak stratejik bir adım atarak TippingPoint çözümünü bünyemize kattık. Magic Quadrant sıralamasında lider pozisyonunda yer almak, kapsamlı ağ güvenliği alanında yaptığımız sıkı çalışmanın, uzmanlığımızın ve geniş vizyonumuzun en önemli kanıtı.” sözleri ile değerlendirdi.

Trend Micro TippingPoint Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Don Closser ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Saldırı trendlerinin ve müşterilerimizin beklentilerinin her zaman bir adım ötesinde olmak konusunda büyük bir hassasiyetimiz var. Deep Discovery\Gelişmiş Tehdit Koruması ile Tipping Point Gelecek Nesil IPS çözümünü entegre etmek amacıyla tüm ekiplerimiz oldukça yoğun çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan bu başarılı birleşimin Magic Quadrant sıralamasındaki yerimizi sağlamlaştıran ve tüm ürün gamımızı güçlendiren bir başarı sağlayacağına inanıyoruz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.