btbilgi

Vodafone Türkiye ve yerel marketler zinciri A101 yeni bir ortaklığa imza attı. Vodafone Türkiye, hayata yeni geçirdiği Altın Kulüp programında “Altın tarifelerle konuş konuş bitmez” temasıyla A101 ile yaptığı işbirliğinde ev hanımlarının cep telefonlarında konuşma ve sosyal medya kullanımını artırmayı hedefliyor.

İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısına A101 CEO’su Erhan Bostan, Vodafone Türkiye Ceo’su Colman Deegan, Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi Direktörü Yardımcısı Engin Aksoy, kurum yetkilileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan “A101 ile yaptığımız yeni ortaklıktan çok mutluyuz. Kurduğumuz bu ortaklık, kadınların gücüne güç katacak.Türkiye’de konuşma oranlarına baktığımızda kadınların konuşma oranı yüzde 30- 40’lık bir dilimi oluşturuyor. Bu oran ekonomik olarak değerlendirdiğinde önemli bir noktada. Türkiye’de 15 milyon ev hanımı olduğunu biliyoruz. A-101 marketler zincirinin 6.000 noktada bulunan şubesi ve bu program ile  Vodafone’un teknolojisini kadınlara ulaştıracağız. Vodafone, Türkiye pazarında 10 yılda 20 milyarlık uzun ve kısa vadeli yatırımlar yaptı. Dünya’daki en yüksek kullanımlarımız Türkiye’den geliyor ve büyüme fırsatları vadediyor. Vodafone olarak Türkiye’den  gururluyuz. Her geçen gün kendimi Türk hissediyorum” dedi.

Deegan: “Vodafone Türkiye olarak 700 bin kadın’a ulaştık”
Vodafone olarak yaptıkları sosyal sorumluluk projelerinin öneminden bahseden Deegan Vodafone Türkiye olarak kadınlar için yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ile gerek ekonomik gerek sosyal anlamda değişimler sağlandığını ifade etti. Ev hanımlarının kendileri için öneminin büyük olduğunu söyleyen Deegan daha önce kadınlara yönelik yaptığımız başka bir projede 700 bin kadına ulaşıldığını işaret ederek kadınlara liderlik ve girişimcilik eğitimleri verdiklerini söyledi.

A-101 CEO’su Erhan Bostan:”Kadın istihdamında Türkiye Şampiyonuyuz”
Altın tarifelerle konuş konuş bitmez” programını A-101 açından değerlendiren Erhan Bostan Vodafone ile yaptıkları işbirliğinin önemini vurgulayarak A-101’in en değerli varlığı olan kadınların iletişimini sağlamak için pencere açtıklarını ifade etti Vodofone ile çalışmalarının uzun geçmişine değinen Bostan giderek artan yoğunluktaki çalışmalarını daha üst seviyeye taşıyacaklarını söyledi. Günde yaklaşık 2,5 milyon alışveriş fişi kesen A101 müşterilerinin yüzde 60’ının 39 yaş ortalamasındaki kadınlar olduğunu belirten Bostan Vodafone ile A-101 arasındaki uyumlu çalışmanın “Altın Tarife”de de devam ettiğini. Bu tarifeyi kadınların sonuna kadar mobil iletişim kurmaları sunduklarına dikkat çekti.

A-101’in geçtiğimiz yıl kadın istihdamında Türkiye şampiyonu olduğunu belirten Bostan yaptıkları bu girişimler ile yine şampiyon olmayı beklediklerini dile getirerek, Vodafone’a  A-101’e sunduğu ortaklıktan dolayı teşekkür etti.  

Altın Kulüp Nedir? Neleri içeriyor?
Altın Tarife hakkında teknik bilgiler veren Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi Direktörü Yardımcısı Engin Aksoy, Küresel bir değişim yaratabilmek için öncelikle kadınların ihtiyaçlarını anlamak, onların hayatlarındaki zorlukları bilmek ve bunların üzerinden onlara çözüm önerileri getireceklerini söyledi.

Vodafone Türkiye olarak pazarlama stratejilerini bunun üzerine kurduklarını belirten Aksoy; “Türkiye’de her müşterinin karar ve yönelimlerini izleyerek buna uygun programlar hazırlıyoruz. Kadınların ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorlukları çözmek adına böyle bir proje geliştirdik. İsmini “Altın Kulüp” koyduğumuz proje kapsamında kadınlarımıza hem iletişim, hem de iletişim dışı faydaları götürmeye çalışacağız. Bu projenin hedefi kadınlarımızı dijital dönüşüm ile tanıştırmak” dedi.

“Altın Kulüp” kapsamında tüm kadınlar A-101 mağazalarından yeni bir hat alabilirken, mevcut hatlarını Vodafone’a taşıyabilecek ve akıllı telefonları kendilerine uygun tarifeler ile satın alabilecek.

Bu özel tarife ile faturasız hatlarda her yöne konuşma dakikaları, sms (kısa mesaj) ve internet hizmeti sunuluyor. Bu tarifelerin kadınlar için ulaşılabilir olmasını hedeflenerek başlangıç olarak 18 ve 22 TL’lik paketlerde sunulacak. Kadınların ihtiyaçları kapsamında Vodafone üyeleri ile birlikte saat 12.00 – 16:00 arasında sınırsız konuşma ve sosyal medya uygulamalarında 1 GB ücretsiz sosyal medya kullanımı yanında 1 GB, 2 GB VE 3 GB’lık data kapasitesi içeren paketler sunuluyor. Bu özel paketler A-101 mağazalarında akıllı telefonlar ile birlikte satışa sunulacak. İletişimde sağladığı faydaların yanısıra “Altın Kulüp” ile kadınlar farklı ürünlerde kampanyalardan yararlanabilecek.

İsteklerinin küresel politikaları yerel dinamiklere göre uyarlayarak Türkiye pazarına göre ürünler geliştirmek olarak ifade eden Vodafone Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi Direktörü Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone’nun küresel bir şirket olmakla birlikte tüm pazarlarda farklı ve değişik ürünleri olduğunu dile getirdi. Daha önce Türkiye’de yaptıkları çiftçi lansmanı,  Kamu segmentine yönelik çalışmalar ve ev kadınlarına yönelik çalışmalarla Türkiye pazarında fark yarattıklarını vurguladı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.