btbilgi

Samsung, akıllı telefonu iş amaçlı kullanan profesyonellerin aynı anda pek çok iletişim aracına hızla erişebilmesini sağlayan Samsung Focus adlı mobil asistan uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. Samsung Focus ile kullanıcılar; çoklu e-posta hesaplarına, takvime, notlara ve adres defterine, sekmeli bir arayüz aracılığıyla hızla erişim sağlayabiliyor. Uygulama, akıllı telefonları bir üretkenlik merkezine dönüştürmeyi hedefliyor.

Samsung Focus’un özellikleri, e-postaları yönetmekten bir konferans bağlantısı için tuşları çevirmeye kadar çok sayıda işi yapabilmeye olanak sağlarken iş verimliliğini arttırmak için birbiriyle bağlantılı olarak çalışıyor. Uygulamadaki her sekme; yapılacak işleri oluşturmayı, öncelik sırasına koymayı ve tamamlamayı daha verimli hale getirmek için bilgi alışverişinde bulunabiliyor. Örneğin kullanıcılar, e-postaların içeriğine bağlı olarak hızlı bir şekilde bir takvim girişi yaratabiliyor ya da tek bir dokunuşla ilgili maddeleri bulabiliyor.

İlgili haber: Samsung sanal kişisel asistan için Viv’i seçti

Arama özelliği ile birlikte gelen uygulama, kullanıcıların aradığı bilgileri kolayca bulmalarına yardımcı oluyor. Focus sekmesinde kullanıcılar başlıca bildirimlerin bir özetini görebiliyor. Bu sekme kullanıcının tercihlerine göre de özelleştirilebiliyor. Ayrıca, Samsung Focus, bir konferans bağlantısına katılmak gerektiğini hatırlatabiliyor ya da aksiyonlar önerebiliyor.

Ayrıca mobil uygulama, kişisel bilgisayarlarla eşleştirilebildiği için kullanıcılar uygulamanın özelliklerini bilgisayarlarından da rahatlıkla kullanabiliyor.

Anahtar Kelime Kurulumu
Uygulama, Focus sekmesinde yer alan anahtar sözcükler için basit bir kurulum ile, “konferans” ya da “iş gezisi” gibi önceden kayıtlı bir kelimeyi içeren bir e-posta ya da program için bildirimler gösterebiliyor. Bu özellik, kullanıcıların gerekli bilgileri gözden kaçırmamalarını sağlıyor.

Konferans Bağlantısı
Samsung Focus sayesinde konferans bağlantısı yapmak kolaylaşıyor. Kullanıcılar, doğrudan bu uygulamayı kullanarak e-posta aracılığıyla toplantı talebinde bulunabiliyor ya da tek bir dokunuşla anında numaraları çevirebiliyor.

Kayıtlar
Uygulama, kullanıcıların daha önceki mesajları ve randevularını kolayca yönetebilmeleri için e-postaları otomatik olarak düzenliyor ve etkinlik takvimini belirliyor.

Google Play’den indirilebiliyor
Samsung Focus’un en son sürümü Google Play’den yüklenebiliyor ve Android 6.0.1 Marshmallow ya da daha sonraki işletim sistemlerini çalıştıran mobil cihazlar tarafından destekleniyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.