btbilgi

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye giriş yasağı getirmesine yönelik bir tepki de Airbnb’den geldi. İnternet üzerinden 192 ülkede konaklama hizmeti sağlayan Airbnb, ABD’ye giriş yasağından etkilenenlere ücretsiz konaklama sağlayacağını duyurdu ve bir yardım kampanyası başlattı.

Airbnb CEO’su Brian Chesky, ABD’ye giriş yasağından etkilenenlere ücretsiz konaklama hizmeti sağlayacaklarını açıkladı.

Trump Irak, Suriye, Yemen, İran, Sudan, Somali ve Libyalı mültecilerin Amerika’ya girişine ilk etapta 120 günlük yasak getirmişti. Bu arada Federal Mahkeme, başkanlık kararnamesini geçici süreyle askıya alarak, havalimanlarında gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesi kararı aldı.

Airbnb CEO’su Brian Chesky, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kapıları açık tutmanın ABD’yi bir araya getirdiğini, kapıları kapatmanınsa ABD’yi daha fazla böleceğini ifade etti.

Ülkelerin veya mültecilerin Amerika’ya girişinin engellenmesinin doğru olmadığını ve bu durumdan etkilenenlerin yanında olmak gerektiğini belirten Chesky mesajında, “Airbnb, ABD’ye giriş yasağından etkilenenlere ücretsiz konaklama sağlayacak” dedi.

“Herkesin herhangi bir yere ait olabileceği bir dünya yaratmaya yardım edin”
Airbnb, mültecilere ve ABD’nin yeni uygulamaya koyduğu seyahat yasağından etkilenenlere evini açarak destek olmak isteyenlere bir çağrı yaparak, destek kampanyası başlattı.

 

Airbnb yardım kampanyası başlattı. Evini ücretsiz olarak sığınmacılara ve ABD’nin yasağından etkilenenlere açmak isteyenlere çağrı yaptı.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.