btbilgi

Cisco şirketlere uygulamaların performansını izleme konusunda yardımcı olan AppDynamics’i 3,7 milyar USD’ye satın alacağını duyurdu. Satın alma haberinin AppDynamics’in bu hafta yapılacak halka arzın hemen öncesinde yayınlanması dikkatleri bu iki şirketin üstüne çekerken, halka arz işlemi de dev satın almanın hatırına geri çekildi.

Cisco şirketlere uygulamaların performansını izleme konusunda yardımcı olan AppDynamics’i 3,7 milyar Dolara satın alacağını duyurdu.
Cisco şirketlere uygulamaların performansını izleme konusunda yardımcı olan AppDynamics’i 3,7 milyar Dolara satın alacağını duyurdu.

AppDynamics’in halka arz işlemine başlayıp, son anda iptal etmesi, Cisco ile süren pazarlıklarda şirketin değerlemesinin yapılması için piyasada nabız yoklaması hamlesi olarak değerlendiriliyor. Çünkü Amerikan piyasalarında şirketlerin arka planda satış görüşmeleri sürerken, bir yandan halka arz çağrısı yapmaları zaman zaman görülebilen uygulamalardan.

Problem ortaya çıkmadan uyarıyor
AppDynamics, müşterilerine iş uygulamalarının performansı ve çalışmasını derinlemesi inceleme, tabir yerindeyse ‘ciğerine kadar görme’ imkanı sağlıyor. Böylece şirketler, uygulamalarda işlemleri engelleyecek tıkanmalar oluşmadan, büyük problemler meydana gelmeden önce sinyalleri değerlendirerek erken müdahale edebiliyorlar.

Bu satın alma, Cisco’yu diğer yazılım şirketleri ile olan rekabetinde daha ileriye taşıyacağı avantaj sağlayacağı şeklinde yorumlanıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.