btbilgi

Beyaz eşya ve ev aletleri alanında Türkiye’nin en büyük firmalarından olan Arçelik A.Ş.’nin Türkiye operasyonlarına yeni bir genel müdür ataması yapıldı. Markanın Türkiye’den sorumlu iştiraki Arçelik Pazarlama A.Ş.’nin yeni genel müdür Can Dinçer oldu. Dinçer markanın bayi yönetimi, reklam ve sponsorluk faaliyetleri, envanter ve stok yönetimi, lojistik yönetimi, garanti hizmetleri yönetimi, montaj ve servis hizmetleri operasyonlarından sorumlu olacak.

Arçelik Pazarlama A.Ş.’nin yeni genel müdürü Can Dinçer
Arçelik Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Can Dinçer

Can Dinçer, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu ve ABD Stevens Teknoloji Enstitüsü İşletme Bölümü’nden yüksek lisansa sahip. İş hayatına 1993 yılında Arçelik A.Ş.’de finans alanında başlayan Dinçer, 1995’de ihracat kısmına geçerek Bölge Satış Sorumlusu görevi yapmış. 2000-2005 yıllarında uluslararası satışa geçmiş, BDT ve diğer ülkelerden sorumlu yöneticilik yapmış. 2009-2012 yıllarında Avrupa, Amerika, Asya-Pasifik’ten Sorumlu Satış Direktörü, 2012-2015 yılları arasında ise İştirakler, Amerika, Asya–Pasifik’ten Sorumlu Satış Direktörlüğü görevlerinde bulunmuş.

Dinçer’in firmada bundan önceki görevi ise Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak belirtilmiş. Yeni üstlendiği genel müdürlük görevinin yanı sıra, şirketin ticari ayağında ülke genel müdür yardımcılığı görevine de devam edecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.