btbilgi

Dünyanın en pahalı akıllı telefonlarını üreten Vertu firması, en yeni telefon modelini tanıttı. Lüks tüketime hitap eden Vertu Constellation, büyük ihtimalle alabileceğiniz en pahalı Android telefon olabilir. Ama aynı zamanda en güvenlilerinden biri de olabilir, çünkü bu telefon tüm konuşmalarınızı kriptolayarak güvenli hale getiriyor.

İngiliz markası Vertu, telefonlarında her zaman en yüksek kalite malzeme kullanmıştır. Her telefonları elle üretilir ve isteyen müşterilerine özelleştirilmiş hale de getirilir. Vertu Constellation serisinin yeni modelinde de farklı bir durum yok; gövdesi anodize alüniyumdan meydana getirilmiş ve İtalya’da özellikle Vertu için üretilen bir deri kaplama ise çevrelenmiş. Safir kristal ekran ve yakuttan yapılma bir ‘concierge’ butonu bulunuyor. Bu butona bastığınızda Vertu’nun size özel servis görevlisine ulaşıyorsunuz. Özel jete veya limuzine mi ihtiyacınız var? Yatınıza konaklayacak yer mi arıyorsunuz? Bu türden lüks servislerin hepsi tek tuşla ayağınızın altında.

Yeni Vertu Constellation teknik olarak da hiç fena gözükmüyor. Çift SIM kart özelliğine sahip ve firmanın açıklamasına bakılırsa 34 uluslararası iletişim bandında çalışabiliyor. Yani çok gezenler gittikleri ülkede teknik bir bağlantı sorunu yaşamayacaklar. Kriptolu konuşma özelliği Silent Circle firmasından alınan teknoloji ile sunuluyor. Cihaz ayrıca 5,5 inç’lik 2.560 x 1.440 piksel çözünürlükte ekrana, 12 megapiksel ana kameraya, kablosuz şarj özelliğine, parmak izi tanımaya, NFC ile Android Pay desteğine, 128GB depolama kapasitesine ve microSD kart ile depo genişletme becerisine sahip.

İşletim sistemi olarak Android 6.0 Marshmallow kullanan Vertu Constellation, 3 bin 220 mAh bataryasıyla da ortalamanın üzerinde konuşma ve bekleme ömrü sunuyor. Henüz fiyatı açıklanmamış ama 10 Şubat tarihinde piyasada olacağı belirtilmiş. Fiyatını merak edenler, firmanın bir önceki telefonu olan Signature Touch’ın ABD’de 8 bin dolardan yüksek fiyatla satıldığını bilmek isteyebilirler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.