btbilgi

Hareketsiz yaşam tarzının sebep olduğu obezite, diyabet ve hipertansiyon hastalıklarına karşı geliştirilen giyilebilir teknolojiler, kullanıcısını hareketli yaşam tarzına teşvik ediyor. Giyilebilir teknolojilerin sağlık sektöründeki uygulamaları 24 Mart-2 Nisan tarihleri arasında 24. Expomed Fuarı’nda tanıtılacak.

Basit fitness cihazlarından, adım sayma cihazlarına, kan basıncı ve vücut sıcaklığı gibi temel verileri ölçebilen karmaşık cihazlardan mobil uyumlu işitme cihazlarına kadar birçok heyecan verici ürününe ev sahipliği yapacak olan Expomed Fuarı, sağlık teknolojileri pazarının geleceğini gözler önüne seriyor.

Kullanıcının hayatını kolaylaştıran sağlık amaçlı giyilebilir teknolojilerin pazarı küresel ölçekte büymeye devam ediyor. Küresel pazarın 2022 yılına kadar 27,8 milyar dolar hacime ulaşacağı tahmin ediliyor.

En yeni giyilebilir teknolojiler sergilenecek
Sağlık sektöründeki giyilebilir teknoloji ürünlerinin günlük hayatımız için kolay ve etkili çözümler sunduğunu söyleyen REED TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, hareketsiz yaşamdan kaynaklanan hastalıkların yeni nesil teknoloji sayesinde daha kolay kontrol altına alınabileceğini belirtti. Bu bilinç ışığında Expomed Fuarı’nda 20’den fazla markanın giyilebilir teknoloji ürünleriyle yer alacağını aktaran Muharremoğlu, fuarın, insanların yaşam kalitesini artırmak için çalıştığını ve bu bakış açısına sahip firmalarla yol haritası çizdikleri söyledi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.