btbilgi

Girişim dünyasının önde isimlerinden, Dwolla ödeme sisteminin kurucusu Ben Milne, xTRlarge ailesine katıldı. Ben Milne, girişim dünyasında elde ettiği deneyimi Türk okurlarıyla paylaşacak.

Ben Milne, ilk şirketi özel yapım hoparlör üreten Elemental Designs’ı, 18 yaşında kurdu. 1200 dolar sermaye ile işe başlayan Ben Milne, kısa zamanda Elemental Designs’ı milyon dolarlık bir şirket haline getirdi.

Ben Milne 2008 yılında ortağı Shane Neuerburg ile birlikte Dwolla adlı bir ödeme sistemi kurdu. En uygun maliyetli ödeme sistemi olmak mottosuyla yola çıkan Dwolla kısa sürede yüzbinlerce müşteriye ulaştı ve ABD’nin önde gelen ödeme sistemleri arasına girdi.

Forbes’ın Ezber Bozan Girişimciler (Distruptors) listesinde bulunan Ben Milne, girişim dünyasının dahi çocuğu olarak adlandırılıyor.

Ben Milne bundan böyle girişim dünyasına yön veren yazılarıyla Xtrlarge’da yer alacak.

Milne’nin ilk yazısını şu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Xtrlarge ailesi olarak yazarımız Ben Milne’ye hoş geldin diyoruz…

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
Eylem Cülcüloğlu, 1993 yılından bu yana bilişim ve iletişim teknolojileri alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. 1999-2007 yılları arasında IT Business Weekly dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevini üstlenmiş olan Eylem Cülcüloğlu, daha sonra pazarın önde gelen birçok BT firmasına içerik iletişimi danışmanlığı yapmıştır. Yüksek lisansını ise Utrecht Üniversitesi'nde yeni medya ve dijital kültür alanında tamamlamıştır.