btbilgi

Sahibinden.com mobil uygulaması, ‘Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları’ araştırmasında “Pazar Yeri”, “Emlak” ve İkinci El” kategorilerinde önceki yıllardaki liderliğini sürdürürken, “İletişimi En İyi Yapılan Uygulama” kategorisinde de birinci seçilerek 4 kategori birinciliği elde etti.

Sahibinden.com, Digital Age Dergisi ve MMA Türkiye (Mobil Pazarlama Derneği) işbirliğiyle düzenlenen “Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları” araştırmasında 4 kategorideki birincilikleri ile araştırmadan en çok birincilik alan e-ticaret şirketi oldu.

Sahibinden.com, “Emlak” kategorisinde dört yıldır liderliğini sürdürürken, üç yıldır da “Pazar Yeri” kategorisinde birinciliği elinde tutuyor. Araştırmaya geçen sene eklenen “İkinci El” kategorisinde de iki yıldır liderliği bırakmayan Sahibinden.com, bu yıl “İletişimi En İyi Yapılan Uygulama” kategorisinde de ilk sırada yer aldı.

18,6 milyon kez indirildi
Araştırma sonucuyla ilgili açıklama yapan Sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, mobil alanda geliştirdikleri uygulamalarla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2016’da da birçok ödül kazandıklarını ve bu başarıdan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Ertaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurulduğumuz günden bu yana tüm ürün ve hizmetlerimizde en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmak ve bu deneyimi sürekli geliştirmek için çalışıyoruz. Mobil, artık gündelik yaşamımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelerek, e-ticaretin de yeni alışveriş aracına dönüştü. Uzun zamandır gerek alt yapı çalışmaları gerekse de insan kaynağı yatırımlarımızla mobil uygulamaları odak noktalarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu çalışmalarımızın somut bir yansıması olarak bugün, iOS ve Android uygulamalarımız toplamda 18,6 milyon kere yüklendi ve ayda 6,5 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve 2016 yılı boyunca ödülleri de beraberinde getirdi. Stevie International Business Awards, The Smarties 2016 Türkiye Ödülleri’nden sonra MMA Türkiye’den 4 kategoride aldığımız birincilikle başarımızı taçlandırdık. Önümüzdeki yıllarda da kullanıcılarımız için hızlı, kullanıcı dostu ve yenilikçi uygulamalar geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.