btbilgi

Kurumsal iletişim servisleri son zamanlarda çok popüler. Proje yönetim platformu Trello da en çok tercih edilen bireysel ve kurumsal araçlardan biri haline geldi. Bu popüleritesi de boşa gitmedi, çünkü kurumsal servis sunan firmaları bünyesinde toplayan Atlassian, 18. satın alması olarak Trello servisini seçti ve bunun için 425 milyon dolar ödeyecek.

TechCrunch’a açıklama yapan Atlassian CEO’su Jay Simons, Trello platformunun şimdiye kadar satın aldıkları firmalar içinde en büyüğü olduğunu söylemiş. Firma bu satın alma için 360 milyon dolar nakit ödeyecek, kalan rakam ise hisse olarak ödenecek. Atlassian satın aldığı markaları genelde çok büyük değişiklik yapmadan bünyesine katıyor, bu en sonuncusu da farklı olmayacak. Trello kullanıcıları serviste gözle görülür önemli bir değişikliğe rastlamayacaklar.

Proje yönetim servisi Trello 425 milyon dolara Atlassian’da

Atlassian sahip olduğu tüm servisleri ile dünya çapında 50 bin’den fazla firmaya hizmet veriyor; bunlara Airbnb, Cisco, NASA, eBay, Toyota gibi devler de dahil. Servisleri arasında planlama ve destek için JIRA, StatusPage; kodlama ve uygulama geliştirme için Bitbucket, SourceTree; ortak çalışma ve sohbet için HipChat, Confluence ve daha fazlası var.

2011 yılında çalışmaya başlayan servisi ile 2014 yılında özel bir şirket olarak hayatına devam eden Trello, 19 milyon kullanıcısı ve 100 çalışanı ile en hızlı büyüme gösteren teknoloji startup’larından biri oldu. Firma kuruluşundan itibaren BoxGroup, Index Ventures ve Spark Capital gibi yatırımcı gruplarından 10,3 milyon dolarlık fon sağladı. Platformun en büyük hedefi, aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşmak olarak belirtilmiş. Ayrıca Simons bundan böyle Trello’ya ürün geliştirme ve pazarlama alanlarında ciddi miktarda kaynak ayırılacağını da söylemiş.

Yorumlar
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.