btbilgi

Drone’lar hayatımızın her köşesine girmeye başladı. Pizza teslimatı yapan drone’lardan, güvenlik drone’larına kadar her heryede bir drone görmek mümkün. CES fuarında duyurusu yapılan PowerRay Submersible Drone ise hepsinden farklı. Bu drone denizde balık tutuyor, hatta tuttuğu balıkların fotoğrafını çekiyor!

Üzerinde sonar ve LED ışıklar bulunan PowerRay, balıkları kendine çekiyor ve oltasıyla onları yakalıyor. 40 metre uzaklığa kadar sonara sahip olan drone, balıklara doğru otomatik olarak gidiyor ve LED ışığıyla onların ilgisini çekiyor. Balığı tuttuktan sonra tekrar yüzeye giden PowerRay sahibine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Otuz metre derinliğe kadar inebilen PowerRay, WiFi aracılığı ile iOS veya Android uygulamalarına bağlanabiliyor. Uygulama ile görüntü, video ve veri gönderen PowerRay, 4K çözünürlüğünde çekim yapabiliyor. Bu ilginç drone’un üreticisi PowerVision yetkilileri, ileride ürüne sanal gerçeklik özelliği ekleyeceklerini böylece balık tutma deneyiminin daha da eğlenceli olacağını belirtiyorlar.

PowerVision ilginç drone ürünleriyle tanınan bir firma. Firma daha önce de PowerEgg adlı bir uçan aracı piyasaya sürmüştü. PowerEgg’in özelliği kolay taşınma için kollarının kapanıp bir yumurta haline gelmesiydi. İlk kez CEO fuarında duyurulan PowerRay’in fiyatı henüz açıklanmadı. Ürünün ön siparişlerinin alınmasına, Şubat ayınının sonuna doğru başlanması bekleniyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.