btbilgi

LG Electronics dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2017’deki standında ilginç ürünlere yer verecek. Bunlardan biri havada asılı duran fütüristik taşınabilir hoparlör PJ9, diğeri ise kablosuz ve giyilebilir hoparlör serisi TONE.

Firmanın fuarda göstereceği ilginç PJ9 kablosuz hoparlör, beraberindeki Levitation Station’ın üzerinde havada asılı duruyor. Bunu tabandaki güçlü elektromıknatıslar ile gerçekleştiriyor ve havada asılı duran akıllı şarjı azaldığında yavaşça tabana inip şarj olmaya başlıyor. Üst parçadaki 360 derecelik çevresel hoparlörde orta aralıktaki tonları ve tizleri kaliteli bir şekilde vermek için Dual Passive Radiator teknolojisi mevcut.

IPX7 uyumluluğu bulunan LG PJ9, açık havada kullanılabiliyor ve yağmurdan etkilenmiyor. Multipoint teknolojisi ile eşzamanlı olarak iki Bluetooth cihazına birden bağlanıyor ve Levitation Station içine gömülü subwoofer parçası da derin bas etkisi için kullanılıyor.

LG’nin uçan ve giyilebilir hoparlörleri CES 2017’de
LG PJ9 uçan hoparlör

Firmanın CES 2017’de sunacağı bir diğer farklı ürün ise boyuna takılan giyilebilir TONE serisi hoparlörler olacak. LG TONE Studio’da HBS-W120) iki adet “full range” ve alt bölümde de iki adet titreşimli olmak üzere toplamda dört adet hoparlör var. Surround özelliği ile film izlerken veya oyun oynarken canlı bir ses deneyimi verdiği belirtiliyor. Ayrıca içindeki Hi-Fi DAC birim (Dijital-Analog çevirici) kaynaktaki ses kalitesini koruyarak kullanıcıya aktarıyor.

LG TONE Free (HBS-F110) ise firmanın ilk kablosuz stereo ürünü. Boyun bandına yerleştirilerek şarj edilebilen bu Bluetooth kulaklıklar, gelen arama ve mesajlarda titreşim özelliğine de sahip. Kullanılmadığı zaman boyun bandına takılıyor ve kolayca kaybolmasının önüne geçiliyor. Akıllı telefona bağlıyken aramaları sesle cevaplandırmak da mümkün.

CES 2017 ziyaretçileri firmanın standında TONE Infinim (HBS–920), MEMS mikrofonlu TONE Ultra (HBS–820), TONE Platinum, TONE Active+, TONE Pro ve FORCE gibi başka giyilebilir cihazları da görebilecekler. Fuar 5-8 Ocak tarihleri arasında Las Vegas Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.