btbilgi

Teknolojik gelişmelerden ve yeniliklerden sadece Silikon Vadisi firmaları faydalanmıyor. Günümüzde kurumsal seviyece çeşitli yazılımlara, araçlara ve çözümlere artık herkes ulaşabiliyor. Bu da girişimcilerin işlerini epey kolaylaştırdı. Yaşadığımız çağda bir girişimci olmak eskisine göre çok daha kolay. Aşağıda teknoloji sayesinde girişimcilerin işleri hangi alanlarda çok rahatladı diye bir bakış atıyoruz:

Kendi alanınızda öncü olabilirsiniz

Ürün imal, pazarlama ve satış olanakları eskisine göre çok daha kolay. Evde uygulama yazmadan 3 boyutlu yazıcılarla prototiplemeye, sosyal medya reklamlarından e-ticaret paketlerine kadar her türlü pratik çözüm ayağımızın altında. Eğer yeni ve çok parlak bir fikriniz varsa, doğru araçlar sayesinde hızla bir ürün veya yazılım meydana getirebiliyorsunuz. Yeni ekonomi sayesinde artık fabrikalalara veya mağazalara gidip ürününüzü yalvar yakar ürettirme, rafa koymaya çalışma dönemi geçti.

Yatırım bulmak kolaylaşıyor, maliyetler düşüyor

Tarih boyunca girişimciler için en önemli sorun fikirlerine yatırım bulmak olmuştu. Hala da bir parmak şıklatmayla maddi sorunlar çözülmüyor ama en azından tonla seçenek var. KOBİ’lere verilen destekler, melek yatırımcılar, teknoparklar, hızlandırıcılar, risk yatırımcıları veya kitlesel fonlama eskisine göre para bulmayı kolaylaştıran araçlar. Ayrıca dijital çağda yaşamanın güzel yanı şu; sadece beyin gücünüz ve internetten indireceğiniz programlar sayesinde parlak fikrinizi bir akıllı telefon uygulamasına çevirip anında satışa geçebilirsiniz.

Teknoloji desteği ile girişimci olmak daha kolay

İletişim ve bulut servisleri ile büyüme sorunu yaşamayın

İlk başlarda işinizde çok veri oluşturmuyor olabilirsiniz. Ama zamanla toplamanız ve işlemeniz gereken dosya miktarı artınca, ölçeklenebilir bir bulut depolama servisi almak mantıklı hale gelebilir. En basit bulut depo ve paylaşım hizmetleri sayesinde ekip üyeleriniz aynı ofiste bile olmak zorunda değil. Buna destek olarak, istemediğiniz kadar çok ortak çalışma/iletişim hizmeti ve uygulaması bulabilirsiniz. Küresel iletişim araçları o kadar ucuzladı ki, yurtdışından müşterileriniz ile bile rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Yönetim işlevlerini herkes halledebilir

Bir girişimci olarak çok iyi bir fikriniz olabilir, satış ve pazarlama konusunda harika olabilirsiniz ama yönetim işlerinden anlamıyorsanız hala sıkıntı yaşayacaksınız. Fakat artık o kadar çeşitli araçlar var ki, en basitinden en karmaşığına kadar farklı yönetimsel yazılımlar bulmak mümkün. Bu araçlar iş yükü idaresi, muhasebe ve ödemeye kadar bir sürü ayrıntıyı takip etmeye yarıyorlar. Bu konularda bilgili değilseniz, epey ucuza bir yönetim hizmeti de satın alabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.