btbilgi

Girişimci, yatırımcı ve fon ekosistemi xTRlarge’ın ilgilendiği konulardan biri. Yenilikçi fikirler ve genç girişimler sadece bizim değil, aynı zamanda tüm yatırımcıların da dikkatini çekiyor. İşte bu sebeple 2016’daki girişim/yatırım haberlerimizden en çok okunan ilk 5 tanesini aşağıda sıraladık.

 

2016’nın en büyük yatırımını 11,2 milyon ile Armut.com aldı

1) Yılın en büyük yatırımını 11,2 milyon TL ile Armut.com aldı

“Bir pazaryeri platformu olan Armut.com, hizmet ihtiyacı olanlarla yüzlerce kategorideki hizmet verenleri buluşturmaya 5. senesinde devam ediyor. Ev hizmetleri alanında Türkiye’nin ötesine geçip küresel rekabete odaklanan şirket, 8 milyonu aşan trafiğiyle kendi sektöründe dünyadaki ilk 5 hizmet platformu arasına girdi.”

 

2) Model uçak merakından Türkiye’nin ilk üç boyutlu yazıcısına

“Radyo kontrollü model uçak merakı nedeni ile yurtdışından hızlıca getiremediği parçaları üretmek için bir çözüm ararken Türkiye’de bir başka ilke imza attı. Üç boyutlu yazıcı üreticisi Zaxe’nin hedefi beş sene içinde dünya üç boyutlu yazıcı pazarının yüzde 20’sine sahip olmak”

 

3) SAT Komandoları ile ‘Girişim Savaşçısı’ olmak

“Girişimci olmak istiyorsunuz, iyi bir fikriniz var ama nasıl hayata geçireceğinizi bilmiyorsunuz, aslında biraz kararsızsınız konfor alanından çıkmalı mı? Yoksa risk almamalı mısınız? Bu sorulara cevap vermenize yardım edecek bir eğitim almak istiyorsunuz. Biraz zorlanmak ve Girişimci olma sürecindeki farklı zorlukları biraz da farklı yollarla deneyimlemek istiyorsanız SAT komandoları ile birlikte eğitime gitmek ister misiniz?”

 

KOBİ ve girişimciler için AB fonlarından yararlanmanın 10 yolu

4) KOBİ ve girişimciler için AB fonlarından yararlanmanın 10 yolu

“Horizon 2020 Programı, Avrupa Birliği’ne üye ve aday ülkeler arasında farklı alanlarda işbirliklerini geliştirmek amacıyla yürütülen bir proje. Bu program araştırma ve inovasyon ile geleceğin teknolojilerine uluslararası ortaklıklar yoluyla yön verme amacı taşıyor. Horizon 2020, Avrupa çapında KOBİ ve girişimcilere fon sağlama konusunda oldukça ilgi gören bir program.”

 

risk sermayesi

5) 25 milyon USD risk sermayesine aktı

“Kurumsal risk sermayesi pazarı, internet ekonomisinin genişlemesi ile birlikte her geçen yıl hızla büyüyor. Risk sermayesiyle girişimcinin hayalleri yerine geliyor. Sürekli olarak risk sermayesiyle kurulmuş yeni startup şirketleri ile tanışıyoruz. Bu şirketlerin bazıları başarılı olurken çoğunluğu ise yok olup gidiyor.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.