btbilgi

Akıllı telefonlar ve tabletler tarihteki ilk ürünlerden beri her zaman tüketicilerin en ilgisini çeken konulardan oldu. xTRlarge sitesinde de durum çok farklı değil, mobil cihaz haberleri hep çok okunuyor. Bu pazarın liderlerinden Samsung, hep olduğu gibi bu sene de en çok konuşulan markalardan oldu. İşte biz de geriye dönüp bu senenin son aylarında en çok ilgi gören 5 mobil teknoloji haberine tekrar bir bakalım istedik.

 

Samsung vazgeçmiyor, yeni Note yolda

1) Samsung vazgeçmiyor, yeni S8, Edge ve Note yolda

“Güney Kore’li teknoloji devi yaşadığı krizi atlatmışa benziyor, çünkü gelecek sene çıkması planlanan yeni bir Note modelinin söylentileri gelmeye başladı”

 

Japonlardan akıllı telefonlara tuvalet kağıdı
Kaynak: NTT Docomo

2) Japonlardan akıllı telefonlara tuvalet kağıdı

“Japon telekom firması NTT Docomo, Narita havaalanındaki tuvaletlere turistlere yönelik olarak özel tasarlanmış akıllı telefon tuvalet kağıdı yerleştirdi”

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gq9ZeDi8ikg

3) Mobil ofisinizin yeni ismi: HP Elite X3

“Geleceğin ofisini yaratmayı amaçlayan HP firması, bu ofise en yakışacak çalışma platformunu da mobil platform HP Elite X3 olarak hayal etmiş”

 

Bileğinizdeki ilk 64-bit işlemci: Samsung Gear S3

4) Bileğinizdeki ilk 64-bit işlemci: Samsung Gear S3

“Samsung’un en yeni akıllı saati Gear S3 64-bit işlemciye, 720p kalitesinde grafik performansına sahip ve artık bir akıllı telefona ihtiyaç duymuyor”

 

2017’de alacağınız yeni telefonda kıvrımlı ekran olacak

5) 2017’de alacağınız yeni telefonda kıvrımlı ekran olacak

“2017 yılı akıllı telefonlarda kıvrımlı ekan patlaması yaşayacağımız yıl olabilir, ama ekran üreticileri hızla artan talebi karşılayabilecek mi?”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.