btbilgi

2016 yılı Fintech yatırımlarının yılıydı. İlgi çeken alanların yanısıra,  yatırım ve girişim açısından ıssız kalan alanlar da vardı.

Fintech 2016 yılında en çok fonlanan yatırım alanı oldu. Yatırımların bu alana kayması fonlama yapılan şirketleri de daha geniş ve farklı bir perspektifte değerlendirme olanağı sundu.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olan bu bakış açısı ile hisse ve kredi bazlı dikey alanların henüz değerlendirilmediği gözlenirken,  banka tabanlı olmayan alanlarda az oyuncunun olduğu görülüyor.

Blokzincir ve bankacılık uygulamalarında API bazlı bankacılık altyapı yatırımları da yeni genişleme alanı.   Uçtan uca borç verme, KOBİ finansmanı gibi alanlar da henüz bir aktivite görmediğimiz boş dikey finans alanları arasında yer alıyor.

Türk Fintech Ekosisteminde bu dikey kategorizasyonun farklı bir bakış açısı getireceği de umuluyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.