btbilgi

Farklı sektörlerden kurumsal oluşumlara dokunduğumuz, kendi alanlarında lider yöneticilerle yaptığımız röportaj serimizden hangileri 2016’da en çok okundu dersiniz? İlk beş makaleyi aşağıda sıraladık.

Ford Otosan pozitif ayrımcılığı destekliyor

1) Ford Otosan pozitif ayrımcılığı destekliyor

Ford Otosan İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Nursel Ateş Ölmez:
“Genel yetenek stratejimizi özetleyen cümleyi işveren markamız ile beraber dile getirdik. Biz çalışanlarımıza “Sen Varsan Güç Bizim” diyoruz. Çalışanlarımız ile birlikte geleceğe yürüyoruz. Hedeflerimizi onlar ile beraber gerçekleştiriyoruz. Başarılı oluyoruz.”

 

2) 14 ülke tek Ekol

Ekol Lojistik CHRO’su Osman Ünal:
“Bağlılığı sağlamak için çalışanlarımızı bütün kararların içine katıyoruz. Çalışanlarımız çocuk sahibi olduklarında bebekler için hediye kiti gönderiyoruz. Evlenenlere evlilik kiti gönderiyoruz. Doğum günlerinde hediye veriyoruz. Çevre gününde tüm çalışanlarımıza tohum kalem veriyoruz. Büyük maddi ödüllerden çok bu küçük dokunuşların çok daha etkin olduğuna inanıyoruz.”

 

Google sonsuzluk yolculuğu

3) Google’ın ölümsüzlük reçetesi makine öğrenmesinde

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez:
“Bilgi önemli, bilgiyi tutmak önemli, bilgi değil aslında en büyük katma değeri yaratan. Ondan bir anlam ifade edip katma değer yaratabilmek önemli olan. Bilgiyi işlemek de bunun bir parçası aslında. O yüzden önemli. Onu ne kadar ucuz ve hızlı yaparsanız o kadar iyisiniz.”

 

4) İstanbul trafiğine Rotaban önerisi

Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan:
“Rotaban sistemiyle bütüne baktığımızda asıl kazanan İstanbul trafiği oluyor. Her gün 20 dakika kazanarak, 10 günde 200 dakika kazandığımızı düşünün. Bunu şu ana kadar 40 bin çalışana optimize ettik. Avea’da 2 bin 500 kişi için bu uygulamayı yaptık. Şimdi Türk Telekom’un 12 bin çalışanını optimize edeceğiz”

 

POS AŞ Genel Müdürü Feridun Yuğaç:

5) Akıllı yazarkasada dönüşüm ivme kazanmalı

POS AŞ Genel Müdürü Feridun Yuğaç:
“Alışveriş kavramı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de değişiyor. Alışveriş deyince artık yalnızca bir alım-satım işleminden değil, bireysel ihtiyaçlara göre anında çözüm geliştirilen başlı başına bir deneyimden söz ediyoruz. Mudo’nun kullanacağı yeni nesil yazar kasalar sayesinde Mudo müşterileri de bu deneyimden faydalanabilecek.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.