btbilgi

Bir pazaryeri platformu olan Armut.com, hizmet ihtiyacı olanlarla yüzlerce kategorideki hizmet verenleri buluşturmaya 5. senesinde devam ediyor. Ev hizmetleri alanında Türkiye’nin ötesine geçip küresel rekabete odaklanan şirket, 8 milyonu aşan trafiğiyle kendi sektöründe dünyadaki ilk 5 hizmet platformu arasına girdi.

Armut.com başarısını sadece trafikle kanıtlamakla da kalmadı. Geçtiğimiz dönemde Addventure ve Hummingbird Ventures fonlarının verdiği toplam 11,2 milyon liralık yatırım, firmayı ülkemizde 2016 yılının en büyük internet yatırımı alan ismi haline getirdi. Firmanın dünya çapında kendi alanındaki başarısı da, Similar Web verileriyle hazırlanan rapor ile belirtilmiş durumda.

2016’nın en büyük yatırımını 11,2 milyon ile Armut.com aldı

Firma Kurucu Ortağı Erol Değim konuyla ilgili olarak “Türkiye’de doğan ve büyüyen bir internet girişimi olarak 2016 yılında ülkemizdeki en büyük internet yatırımını almış olmak bizleri gururlandırıyor. 2016 yılı zor bir yıl olsa da Armut.com olarak ciromuzu 2 kat artırdık. Büyümemize paralel olarak çalışan sayımız da 2 kattan fazla artarak 60’ı geçti” şeklinde konuştu. Değim 2017 yılı hedefi olarak, 8 ülkeye daha Armut.com platformunu götürmek olduğu açıklamasını yaptı.

Armut.com kurulduğu günden beri Endeavor, Altın Örümcek, Garanti Bankası, Kagider, ODTÜ GGT, Global Entrepreneurship Summit, Forbes ve Wired gibi yerlerden bir çok ödül kazandı. Firmanın benzer platformlarla dünya çapında yarışması da, Türkiye’den çıkmış başarılı girişimlere güzel bir örnek olarak olarak gösteriliyor. Platformun hizmetlerine hem web sitesinden, hem de akıllı telefon uygulamaları ile cepten erişilebiliyor. Platform 32 ilde, 80 farklı alanda hizmetten teklifleri üyelerine ulaştırıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.