btbilgi

Uçan dronelar sundukları farklı bakış açıları ile, fotoğrafçılık alanında da yeniliklere imza atmış durumda. Drone fotoğrafçılığı konusunda en güzel örnekleri Dronestagram sitesinde bulmak mümkün. Her ne kadar henüz örnek aldığı Instagram gibi yüzmilyonlarca üyeye sahip olmasa da, sitede paylaşılan eserler gerçekten de dikkat çekici.

İşte Dronestagram sitesi de bunu kanıtlarcasına, 2016 yılının havadan çekilmiş en güzel fotolarını seçmiş. Fotolar üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Drone Fotoğrafçılığı Yarışması ile seçilmiş, yarışmaya katılım çok yüksek olmuş. Yarışmanın sponsorları arasında National Geographic, GoPro, Lowepro ve SO Sofitel gibi büyük isimler bulunuyor.

Üyelerden gelen fotoğraflar dünyanın ve insanlığın her noktasına çok farklı açılardan bakmamızı sağlıyor. İster doğa fotoğrafları olsun, ister mimari fotoğraflar, droneları kullanmanın ortaya koyduğu sonuçlar çok açık. 2016’nın en güzel drone fotoğrafları seçkisinden üç kategorideki birincileri aşağıda görebilirsiniz. Daha yüksek çözünürlükte versiyonlarına ve yarışmadaki diğer fotoğraflara ise sitenin kendisine giderek bakmanız mümkün.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.