btbilgi

Markalara güç katma vizyonuyla, en iyi içeriği en heyecan dolu deneyim ile sunma vaadini sürdüren Marka Konferansı bu yıl 17’inci kez kapılarını açtı. 43 seansta yerli ve yabancı 54 konuşmacının yer aldığı konferans, 14-15 Aralık’ta Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşti. 2 bin 500’ü aşkın konuğu ağırlayan Marka 2016’nın moderatörlüğünü her yıl olduğu gibi marka danışmanı BJ Cunningham yaptı.

Marka 2016 Konferansı’nın ilk gününde Kantar Millwars Brown- Brans Z Global Başkanı Peter Walshe, “İnovasyon ve Yaratıcılık: Marka Başarısının Can Damarı” oturumunda markalar için inovasyon ve yaratıcılığı bir arada kullanan şirketlerin marka hisse değerlerinin son 10 yılda yüzde 20 değer kazandığını söyledi.

Yıldız Holding Global Pazarlama Başkanı Lale Saral Develioğlu, “Bir Global CMO’nun Penceresinden” oturumunda “Pladis olarak markalarımıza yeniliklerle rasyonel fayda kazandırırken, müşterilerin kalbine dokunarak fayda yaratmayı hedefliyoruz. Ülker’i gençlere daha fazla ulaştırmak hedefini koyduk, en önemli alanlarımızın biri de e-spor oldu” dedi.

u
Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, “Yeni Bir İş Devrimi: Sosyal Girişimcilik” oturumunda Boyner Vakfı’nın yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen sosyal girişimlerle yatırımcıları buluşturan Buluşum’u yürütüğünü anlatarak, adayların projelerinin detaylarını ve iş planlarını bulusum.biz adresine online başvuru yoluyla iletmesi mümkün olduğunu belirtti.

MARKA 2016
Araştırmacı, girişimci Alexandre Cadain

Araştırmacı, girişimci Alexandre Cadain “Gelecekten Sonrası” oturumunda bugün tüm insanların dünyayı değiştirebilecek güce sahip olduğunu, sorunları ve çözümleri bildiğimizi, insanların vizyonlarını ve yeteneklerini paylaşmasının önemli olduğunu söyledi.

Moderatörlüğünü Emaar Türkiye Pazarlama, Satış & Kiralama Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ’ın yaptığı ‘Günümüz İstanbul Yaşamının Yeni İncelikleri’ oturumda Saffet Emre Tonguç değişen şehir yaşamının özelliklerini anlatırken, Özge Ulusoy İstanbul’un sokak modasını ve dijital yansımasından söz etti.

danone
Danone Grup Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu

Danone Grup Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, “İyi” Olan Kazanacak” oturumunda dünyayı nasıl görmek istiyorsak bunu şirketin manevi amacı haline getirmemiz gerektiğini dile getirdi.

Muse Kurucusu Serdar Ekrem Şirin, internet trafiğinin yüzde 69’unu video içeriğin oluşturduğunu ve ileride video stratejilerinden sorumlu üst düzey yöneticilerinin olacağını, videonun kurumların pazarlama dışında insan kaynakları, finans, satış gibi fonksiyonlarının da ana aracı haline geleceğini belirtti.

Vedik Astrolog Ebru Çinek Türkiye’nin haritasına göre, emlak ve turizm sektörünün yükselişe geçeceğini, sosyal reformlar anlamında Türkiye’nin daha çağdaş bir ülke haline geleceğini vurguladı.

mark_borkowski_bj_cunningham
Marka Danışmanı BJ Cunningham, Borkowski PR’ın kurucusu Mark Borkowski

Marka 2016 ikinci gününde de önemli isimleri ağırladı. İkinci günün ilk konuşmacısı Borkowski PR’ın kurucusu yazar ve TV yorumcusu Mark Borkowski oldu. İlk gün de sosyal medyanın yükselişe geçtiğinin fakat hikayenin derinini anlatmak için basın bültenlerinin etkisini her zaman koruyacağının altını çizen Borkowski ikinci günde kendi başarı hikayesini anlatarak risk almak ve cesur olmanın önemini anlattı.

uber
UBER Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “2016 Temmuz verilere göre araç paylaşımı sayesinde 502 milyon km daha az yol kat edilerek, 23,5 milyon litre daha az yakıt kullanıldı. Milenyumların yüzde 10’u araç sahibi olmak istemediklerini söylüyor. Araştırmalara göre araç paylaşımı 2030 yılında yüzde 25’in üzerinde olacak” diyerek değişen kullanıcı alışkanlıklarını ele aldı.

Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük
Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük

Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, ‘Yeni Dinamik: Pazarlamada Toplumsal Fayda Gözeterek Kazanan Marka Olmak’ başlıklı konuşmasında “Değişimin hızı gittikçe artacak. Kullandığımız bütün cihazlar internete bağlı olarak veri üretiyor olacak. İleriye baktığımızda kazanan firmalar bu veriye sahip olup, buna uygun servisler geliştiren firmalar olacak” dedi. Bir marka olarak anlamlı bir fayda yaratmak için artık çok farklı bir resim çizmeniz gerekiyor şeklinde konuşan Karabük, Altı Nokta Körler Derneği’nin talebiyle ev eşyalarının görme engelliler için de kullanıma uygun hale getirilmesi amacı ile geliştirilen ürünlerini anlattı.

Unilever Başkan Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun ise sunumunda tüketicilerin, hayatlarında olan markaların yüzde 73’ü yarın kaybolsa etkilenmeyeceklerini söylediğini ve tüketicilerin kendisine ve topluma değer katan markaları tercih ettiğini vurguladı.

Yorumlar
btbilgi
1
2
3
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.