btbilgi

Uluslararası siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, online ağlardaki trafiğin daha iyi analiz edilerek erişilebilirliği engellemeye yönelik siber saldırıların çok daha etkin şekilde önlenmesini sağlayacak yeni bir çözüm sundu.

Dünyadaki hemen hemen tüm İnternet servis sağlayıcılarının, bilinen büyük veri merkezi ve ağ operatörlerinin ağlarındaki olağandışı hareketleri izlemek ve trafiği düzenlemek için kullandığı Arbor’ın SP platform uzantısı olarak sunulan çözüm, SP Insight ismini taşıyor. SP Insight, ağ görünürlüklerini genişletiyor, operasyonel ve güvenli süreçlere ilişkin analitik verileri ile bir karar destek sistemi sağladığını iddia ediyor. Büyük bir veri deposu ile zenginleşen SP Insight, trafik verilerinin sonsuz büyüklükte, arama yapılabilen görsel bir belleğini sunuyor.

Arbor SP Insight, küresel ağ operatörleri ve servis sağlayıcıların ağlarının performansı düştüğü anda bunun sebebini araştırabildiği ve büyük, kümelenmemiş trafik veri setlerinde geniş kapsamlı, hassas kök neden analizlerini hızlıca yürüterek gelecekteki olayların çözümlenmesi için süreyi azaltma imkanı tanıdığını ileri sürüyor.

Müşteriler, trafik düzenleme ve transit trafik üzerinde ayrıca “olursa ne olur?” analizi de gerçekleştirerek maliyetleri azaltan ve gelirleri artıran yeni keşifler, öngörülebilir kapasite planlama ve omurga ağı mühendislik kararlarını sürdürebilecekleri de şirketin bu yeni çözümünde iddia ettiği faydaların arasında.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.