btbilgi

Kablosuz ağ ürünlerinde dünya liderliği IDC araştırmaları ile kanıtlanmış olan Çin’li firma, artık yeni denizlere açılmaya karar vermiş durumda. TP-Link 2016 sonu itibarı ile akıllı ev pazarına, 2017 başında da akıllı telefon pazarına giriş yapıyor.

TP-Link Türkiye Ülke Müdürü Ryan Yang ve Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, bir basın toplantısı ile firmanın yeni hedeflerini anlattılar. Verilen bilgiye göre, kuruluşunun 20. yılını kutlayan firma 23 çeyrek dönemdir WLAN ve genişbant CPE ürünleri pazarında yüzde 40 payla bir numarada. Ayrıca 120’den fazla ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de kendi alanında lider. Şimdiye kadar ülkemizde 11 milyondan fazla TP-Link ürünü satılmış, 2015 yılına göre bu yılda satış adetleri yüzde 70 oranında artmış. Firmanın ürünleri Digiturk, D-Smart, Superonline ve Türk Telekom gibi iş ortaklıkları ile daha da geniş şekilde dağıtılıyor.

TP-Link akıllı telefon ve akıllı ev pazarına giriyor
TP-Link Türkiye Ülke Müdürü Ryan Yang ve Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer

Firmanın akıllı telefon pazarına girişi, yeni oluşturulan Neffos markası ile olacak. Henüz pek bilgi verilmemiş bu yeni akıllı telefon markası 2017 yılının ilk aylarında resmi olarak duyurulacak. TP-Link’in bu pazarda orta mı, yoksa üst segmentte mi yer alacağını hep beraber ilerleyen aylarda göreceğiz.

Firma yetkilileri toplantıda yeni akıllı ev ürünler ile ilgili geniş bilgi verdi. TP-Link’in ilk piyasaya sunulacak akıllı ev ürünleri akıllı ampuller, akıllı priz, WiFi bağlantılı kamera, WiFi buton ve ev sistem yöneticisi cihazlardan oluşuyor. Bu yelpazeye ileride farklı parçalar ve sensör aksesuarları da eklenecek.

TP-Link akıllı telefon ve akıllı ev pazarına giriyor

Türkiye piyasasına ilk giren ürün akıllı priz oldu. Akıllı priz iOS ve Android uygulama bağlantılı, güç ölçümü yapabiliyor ve her çeşit zamanlama uygulanabiliyor. Prize salon lambaları, ısıtıcılar, kahve makinesi gibi her türlü fişli cihaz takılabiliyor. Ayrıca Amazon’un Echo isimli dijital asistan cihazına da uyumlu. 2017’nin başında piyasada göreceğimiz akıllı ampuller ise farklı özelliklere sahip olacak. Hepsi WiFi ile akıllı telefondan kumanda edilebiliyor, zamanlama yapılıyor; üst modellerde dimmer ve renk değiştirme seçenekleri de mevcut. Geniş bir kurulum, komple cihaz yönetimi ve ileri programlama yetenekleri isteyenler ya özel ev yönetim router cihazı SR-20’yi veya OnHub Router dijital asistan cihazını tercih edebilecekler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişikiler ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Reklamcılığı teğet geçip etkinlik organizasyonuna dalmıştır. 6 senelik Bilişim Fuarı deneyiminden sonra 10 sene de dijital video üretimi, DVD, Blu-ray ve dijital sinema alanında çalışmıştır. SilikonVadisi.tv ve Fragtist'de editörlük yapmıştır. İlgi alanlarının başında anime, manga ve video oyunları gelir...