btbilgi

Qualcomm Technologies, Windows 10 işletim sisteminin yeni nesil Qualcomm Snapdragon işlemciler ile çalışmasını sağlamak amacıyla Microsoft ile işbirliğine gittiğini duyurdu. Windows 10 ekosistemini tam anlamı ile destekleyecek Snapdragon işlemci, Windows donanım geliştiricilerinin yeni nesil cihaz form faktörleri geliştirmesini mümkün kılacak ve mobiliteyi bulut işlemlerine taşıyacak şekilde tasarlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies Başkan Vekili Cristiano Amon, “Qualcomm Snapdragon işlemciler; Gigabit LTE bağlantı, gelişmiş multimedya desteği, makine öğrenimi ve üstün donanım güvenliği gibi özelliklerin de dahil olduğu dünyanın en gelişmiş mobil işlem özelliklerini sunuyor. Tüm bunları sunarken aynı zamanda fanlar için daha az alana ihtiyaç duyan ince tasarımları ve uzun pil ömrünü de mümkün kılıyor. Windows ekosistemi ile uyumlu hale gelecek Qualcomm Snapdragon platformu, mobiliteyi bulut işlemlerine taşıyacak ve insanların bilgisayarlarını kullanma şeklini yeniden tanımlayacak.” dedi.

Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grup Başkan Vekili Terry Myerson ise açıklamasında şunları söyledi: “Qualcomm Technologies ile Windows 10’u ARM ekosistemine getiriyor olmaktan ötürü heyecanlıyız. Müşterilerimizin oldukları her yerde yaratıcılıklarını güçlendirmek için yeni yöntemler aramaya devam edeceğiz. Windows işletim sistemini Qualcomm Snapdragon’un güç verdiği ince, hafif, verimli güç tüketen ve her zaman bağlantılı cihazlara getirmek, müşterilerimizin sevdiği “touch”, “pen” ve “Windows Hello” gibi inovasyonları her zaman her yerde ulaşılabilir yapmak için attığımız bir adımdır.”

Snapdragon’lu yeni Windows 10 PC’ler, x86 Win32’yi ve Adobe Photoshop, Microsoft Office ve Windows 10 oyunlarının da dahil olduğu evrensel Windows uygulamalarını destekleyecek şekilde tasarlanabilecek. Bu bilgisayarların 2017 yılının başlarında satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.