btbilgi

Bosch, EICMA Milano Bisiklet ve Motosiklet Fuarı’nda, iki tekerlekli araçlara yönelik mySPIN akıllı telefon entegrasyon sistemini tanıttı.

2014 yılından beri otomobillerde mevcut olan mySPIN adlı teknoloji artık motosikletlere de uyarlandı. mySPIN, sürücüler arasında trafik durumu ve güzergâh tercihleri gibi konularda bilgi paylaşımı için çözüm sunuyor.

mySPIN, motosikletin ekranında sadece en temel bilgilerin gösterilmesi için telefon uygulamalarını azaltıyor. Bir akıllı telefon motosiklete bağlandığında motosikletin ekranı ve gidon üzerindeki kontrol cihazları, kişiler, takvimler ve sık kullanılan uygulamalar başta olmak üzere telefondaki verilere erişmek için kullanılabiliyor. Telefonda bulunan kişilere doğrudan erişim sayesinde uygulama arası iletişim, navigasyon destinasyonlarını girmek gibi görevleri kolaylaştırıyor. Çok platformlu bir çözüm olarak mySPIN, hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla tamamen uyum gösteriyor.

mySPIN’in modüler yaklaşımı, sistemin her türlü OEM spesifikasyonuna uyarlanabilmesini sağlıyor. Motosiklet üreticileri, istenildiği zaman güncellenebilen veya genişletilebilen bir beyaz listeye ekleme yaparak, motosiklette hangi uygulamaların kullanılabileceğini belirleyebiliyor. İki tekerlekli araçlara yönelik mySPIN ile üretici, kendi ürün yelpazesi içerisinde yer alan motosikletlerde sunmak istediği uygulamaların çeşidine ve sayısına karar veriyor, yeni uygulamalar ekleyerek sistem özelliklerini artırabiliyor. Üreticiler, uygulama analitiği işlevini kullanarak daha sık kullanılan uygulamaları da tespit edebiliyor ve böylece müşteriye sunulan ürünü optimize edebiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.