btbilgi

Dell ve EMC’nin 7 Eylül 2016’daki birleşmesinin yansımaları pek çok ülkede hissedildi; Türkiye’de de Ülke Müdürü koltuğu için iki kişi açıklanmıştı. Dell’den gelen Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, EMC’den gelen Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu. 2017 başında bu iki profesyonelden birinin Dell EMC Türkiye operasyonunu yönetmesi bekleniyordu.

Bugün şirkete özel yapılan bir duyuru ile Dell EMC Türkiye’yi Şubat 2017’den başlayarak yönetecek Ülke Müdürü EMC’den gelen Sinan Dumlu olarak açıklandı. 2016 Şubat ayında EMC Ülke Müdürü olarak başlayan Sinan Dumlu’nun kariyer hayatında pek çok şirket birleşmesi bulunuyor. sinanduml Dumlu, iSynoptics-Welfleet’in birleşmesi ile Bay Networks, Bay Networks-Nortel, Avaya-Nortel, Avaya-Tenovis ve Avaya Radvision birleşmelerinde bulunmuş ve 7 birleşmenin Türkiye ve sonrasında bölge organizasyonu yönetmişti.

Kamuoyu açıklaması henüz yapılmayan duyuru sonrasında Dell’den gelen Didem Duru’nun bölge içinde bir göreve atanması bekleniyor.

Dell ve EMC’nin birleşeceği 2015 sonbaharında duyulmaya başlamış, 7 Eylül 2016’da da kamuoyuna açıklanarak resmiyet kazanmıştı. Dell EMC birleşmesi 67 milyar USD ile şu ana kadar görülen birleşmeler içinde sektöründe hatta dünyadaki en yüksek rakamlı birleşme tarihteki yerini almıştı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
TRT'de 1990 yılında başladığı profesyonel iş hayatına, özel sektörde ve özel kanallarda farklı programların yapımcılığı ile devam etti. Milliyet Grubu'nun dergilerinde ve Interpro Grubu yayınlarında yazı işleri müdürlüğü ve editörlük görevleri üstlendi. Avrasya’nın en büyük ticaret platformu "CeBIT Bilişim Eurasia" markasının pazarlama iletişimi faaliyetlerini kurguladı ve yönetti. Farklı sektörlerdeki pek çok marka için iletişim konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Şu anda xTRlarge'ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.