btbilgi

Yeni nesil iletişim platformlarından BiP, son zamanlarda gittikçe artan kullanıcıları ile adından söz ettiriyor. Platforma yeni özellikler ve içerikler eklemek amacıyla açılan BiP Hackathon yarışması da aynı şekilde büyük ilgi gördü. Etkinliğe 84 kişinin oluşturduğu 30 takım katıldı, 234 proje başvurusu kıyasıya yarıştı.

Parlak fikirleri olan herkese açık yarışma, 6 şehirden katılımcı çekti. Ekipler 48 saat boyunca kod geliştirdi, uygulama yazdı. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar hem Turkcell’le buluştu, hem de StartersHub desteğiyle şirketleşme süreçlerini deneyimlediler. BiP Hackathon boyunca StartersHub ekibi ve Ersin Pamuksüzer, Ali Servet Eyüboğlu, Ömer Erkmen gibi isimler ekiplere mentorlük desteği verdi.

BiP Hackathon’da gençler yenilikçi fikirlerle kod geliştirdi

Akıllı ev teknolojileriyle ilgili projelerin ağırlıkta olduğu BiP Hackathon’da birinci olan proje trafik, ulaşım, mekan ve etkinlik uygulamalarını bir arada bünyesinde barındıran Şehir Asistanı oldu. Birinci olan ekip Hypersoft, 17 yaşındaki Furkan Gökçen ve 19 yaşındaki Mert Kıvrak tarafından oluşturulmuş. Hypersoft ekibi 30 bin TL’lik büyük ödülün sahibi oldu.

İkincilik ödülünün sahibi BiPVision ekibi Sınav Asistanı projesi ile başarı kazandı. Üçüncü takım Tabiri Caizse ise astrolojiye yönelik fikrini sundu. İkinci ve üçüncü ekipler de 30 bin TL’lik ödülü paylaştılar. Yarışmada dereceye giren projeler birer ek uygulama olarak BiP platformunun Keşfet bölümüne entegre edilecek ve milyonlarca kullanıcıya açılacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.