btbilgi

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli uydu operatörü Yahsat, Türkiye’deki servis ortağı olarak Teknomobil A.Ş. ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Uydu haberleşme firması Teknomobil, bu anlaşma ile Yahsat’ın geniş bant uydu hizmeti olan YahClick’i Türkiye genelindeki kullanıcılara dağıtacak.

Teknomobil firması bu ortaklık ile sağlanacak servisler dışında uydu haberleşme, el terminalleri, IP modemler ve gemi takip sistemleri gibi alanlarda ürünler ve çözümler sunuyor.

Teknomobil tarafından 2016 yılının 4. çeyreğinden itibaren Türkiye genelinde kullanıma sunulacak özelleştirilmiş YahClick çözümleri, kullanıcıların küresel internet ağına gerçek zamanlı bilgi aktarımı ile erişebilmelerini sağlayacak. Yahsat, Orta ve Güney Batı Asya’nın yanı sıra Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’da geniş bant, yayın, kamu ve haberleşme kullanımı adına çok amaçlı çözümler sağlamakta.

Teknomobil ve Yahsat ortaklığı ile yeni uydu hizmetleri
Soldan sağa: Sajid Mangrio, Yahsat Asya Bölge Direktörü / Fatih Tan, Teknomobil Genel Koordinatörü / Masood M Sharif Mahmood, Yahsat CEO’su / Selim Gencler, Teknomobil Yönetim Kurulu Başkanı /  Khalid Al Zarooni, Yahsat Müşteri Yöneticisi /  Ahmet Eren, Yahsat Ülke Müdürü – Türkiye

YahSat’ın sunduğu hizmetlerden bazıları şöyle sıralanmış:

  • YahClick: Tüketiciler, KOBİ’ler ve şirketler için geniş bant uydu çözümleri
  • YahService: Hükümetler ve şirketler için çözümler
  • YahLink: Telekom operatörleri, hizmeti sağlayıcılar ve kurumsal ağlar için IP trunking ve backhauling çözümleri
  • Yahlive: Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Güney Batı Asya ve Avrupa’daki topluluklara yayın hizmetleri sunmak üzere Yahsat ve SES arasında kurulan ortak girişim
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.