btbilgi

Online video içerik her geçen gün yükseliş gösteriyor. Pazarlama uzmanları 2017 yılında internet trafiğinin yüzde 69’unu video içeriklerin oluşturacağına dikkat çekiyor. 2019 yılında bu oranın yüzde 80 olacağı tahmin ediliyor. YouTube kanalına dakikada 48 saatlik video yükleniyor. Video reklamlarında ortalama tıklama oranı tıklanma oranı (CTR) yüzde 1.84.

Video reklamlarında Facebook daha düşük bir maliyetle daha geniş kitlelere ulaşmak için doğru kanal olarak konumlanıyor. Facebook video kampanyaları Youtube’a göre iki kat daha etkili ve Youtube’un tıklanma bazına maliyeti Facebook’ta dört kat daha fazla ve Facebook video kampanyaları Youtube’a göre yüzde 17 daha çok tıklanıyor.

Facebook ve YouTube video reklamlarının düellosu

Video için Facebook reklam stratejisi, en popüler video sitesinin reklam stratejisinden biraz daha farklı. Facebook video reklamlarında kullanıcılar, şirket adınıza tıklayıp sayfanıza kolayca erişebilir. Marka bilincini artırmak, daha fazla trafik çekmek veya potansiyel müşterilere ulaşmak için bir reklam kampanyası yapıyorsanız, kitleyi genel tutmak ve olabildiğince çok görüntüleme almak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu B2B kampanyası hedefe yönelik bir yaklaşımla daha başarılı olacaktır ve Facebook bunu kesinlikle destekliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.