btbilgi

Son zamanlarda dijital asistanlardan sıklıkla bahsediliyor. Google, Amazon, Apple ve Samsung gibi aklınıza gelen tüm büyük firmalar bu yönde çalışmalar yapıyorlar. Bu firmaların sunduğu dijital asistanlar genelde akıllı telefonlar üzerinde bulunuyor, bazıları ise masanızda duracak bir cihaz şeklini alıyor. Sony ise Xperia Ear ürünü ile asistanı kulağınıza sokuyor.

Xperia Ear, 13 Aralık tarihinde ABD’de 199 dolar fiyat ile piyasaya çıkması planlanan bir cihaz. İlk bakışta küçük bir Bluetooth kulaklık gibi görünebilir, fakat Sony bu kulaklığa bir dijital asistan ekleyerek onu benzerlerinden farklılaştırmayı tercih etmiş. Cihaz kulağınızda takılı olduğu sürece sizden konut bekliyor. En basitinden telefon aramaları yapabilir, sesli mesajlar yollayabilir ve takviminizdeki işaretli kalemleri ondan öğrenebilirsiniz.

Sony, Xperia Ear ile kulağınıza dijital asistan sokmak istiyor

Ama Xperia Ear’ın asıl önemli becerileri bunun ötesine geçiyor. Size sesli navigasyon desteği verebilir, toplantılarınızı hatırlatabilir, onunla internet üzerinden sorgu cevabı alabilir ve tüm bunları elinize bir akıllı telefon almadan kolayca yapabilirsiniz. Bu aksesuar kafa hareketlerini komut olarak algılama yeteneğine sahip, böylece toplum içinde devamlı kendi kendine konuşan biri gibi gözükmeyeceksiniz. Bunun için küçük kulaklığa bir jiroskop, bir mesafe sensörü ve bir hızölçer yerleştirilmiş.

Cihazla senkron kullanmak istediğiniz uygulamaları ve kısayolları önceden seçip, deneyimizi özelleştirmeniz de mümkün. Dışarıdan gelen gürültüyü azaltmak için ses kontrol sistemi bile mevcut, ayrıca 6,8 gramlık cihaz suya da dayanıklı ve kendi şarj istasyonu ile geliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.