btbilgi

İTÜ Bilim Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği 2’nci Meraklı Zihinler Bilim Şenliği, Taksim Meydanı’nda alanında başladı. Çocukları araştırmaya teşvik etmek ve bilimi sevdirmek için tasarlanmış etkinlik, 16-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor.

İstanbul’da çocuklar için düzenlenen ilk büyük çaplı bilim etkinliği olma özelliğini taşıyan etkinlikte, bilime ilgi duyan amatör ve profesyonel tüm bilim severlerin keşif ve icatları sergileniyor. 2. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği’nde özellikle 7-14 yaş grubu çocukları bilimle tanıştırmak, sevdirmek ve bilimin eğlenceli taraflarını göstermek amacıyla çeşitli atölyeler düzenleniyor.

Gün içinde 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilen etkinlikte bilim gösterileri, tematik atölye çalışmaları, laboratuvar çalışmaları, zekâ oyunları ve proje stantları yer alıyor. Şenlik açılışında İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Fakültesi son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda uzaya gidecek ilk Türk olan Halil Kayıkçı da yer aldı. Şenliğin ilk gününde “İlk Robotum Atölyesi”, “Pil Böcek Atölyesi”, “Model Uçak Atölyesi”, “Sifigu Zekâ Oyunları Atölyesi”, “Müzik Aleti Yapım Atölyesi” en çok dikkat çeken aktiviteler oldu.

Meraklı Zihinler Bilim Şenliği tarihleri boyunca, Taşkışla Yerleşkesindeki İTÜ Bilim Merkezi de ücretsiz olarak gezilebilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.