btbilgi

Türkiye’nin test otomasyon alanındaki ilk yarışması olan Keytorc Hackathon, Ekim-Kasım aylarında düzenlendi ve Kasım’ın ikinci haftasında sonuçlandı. Etkinlik kapsamında test otomasyon uzmanları ve konuya ilgi duyan öğrenciler geniş bir katılım gerçekleştirdi. Hackathon’da 98 ekiple 269 kişi yer aldı, katılımcılar yarışma boyunca bir web uygulaması üzerinde yeteneklerini sergilediler.

Keytorc Hackathon’da finale 10 ekip kaldı ve bu ekipler arasından Sahibinden.com’dan Can Yıldırım, Sezai Can ve Murat Mercan’ın oluşturduğu “JUnited” birinci oldu. İkinciliği TAİ’den Kadir Yiğitözü, Mehmet Evren Coşkun ve Volkan Şendağ’ın oluşturduğu “FireWate” ekibi ve üçüncülüğü Kredi Kayıt Bürosu’ndan Eşref Düz, Kerem Ulusoy ve Volkan Tolu’nun oluşturduğu “TriQuality” aldı.

Çeşitli tutarlarda hediye çekinin sahibi olan ilk üç ekip, ayrıca 25 Nisan 2017 tarihinde sekizincisi gerçekleşecek Testİstanbul Konferansı’na ücretsiz olarak katılım hakkı da elde etti. Organizasyonu düzenleyen Keytorc firmasının Yönetici Ortağı Barış Sarıalioğlu, etkinliğe gençlerin yüksek katılımından memnun olduklarını ifade etti. Sarıalioğlu gördükleri ilginin, bilişm sektörünün nitelikli genç değerlere ne kadar ihtiyacı olduğunu ifade ettiğini de iletti.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.