btbilgi

Son kullanıcıya yönelik teknoloji firmalarının en yeni ürün ve çözümlerini gösterdiği CES (Consumer Electronics Show) etkinliği, her sene tüm dünya tarafından merakla izleniyor. Büyük firmalar yeni ürün duyurularını yapmak için çoğu zaman CES’i bekliyorlar. İşte LG Electronics firması da CES’e her sene katılanlardan; hatta CES 2017’de toplam 21 İnovasyon Ödülü almaya hak kazanmış.

CES 2017 inovasyon rekortmeni, 21 ödülle LGCES 2017 tüketici elektroniği fuarı, 5–8 Ocak 2017 tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek. CES’i düzenleyen ABD Tüketici Teknoloji Birliği (Consumer Technology Association – CTA), aynı zamanda etkinlikte yer alan İnovasyon Ödülleri’ni de veriyor. Ödüller Beyaz Eşya, Ev Ses ve Video Bileşenleri ve Aksesuarları, Kablosuz Telefon, Kablosuz Telefon ve Aksesuarları, Video Görüntü, Akıllı Ev, Kulaklıklar, Daha İyi Bir Dünya İçin Teknoloji, Ekolojik Tasarım\Sürdürülebilir Teknolojiler, Taşınabilir Medya Oynatıcılar ve Bilgisayar Çevre Donanımı/Birimi olarak 11 dalda veriliyor.

Bu prestijli ödüller Amerikan Endüstri Tasarımcıları Topluluğu tarafından destekleniyor. Her yıl birçok endüstri tasarımcısı, mühendis ve gazetecilerden oluşan bir jüri ödüllere hak kazanan ürünleri seçiyor. Katılan Jüri üyeleri ürünleri değerlendirirken kullanıcı faydası, estetik, inovatif tasarım, kalite ve hayata kattığı değer gibi noktaları baz alıyor.

LG’nin CES 2017’de kazandığı İnovasyon Ödülleri’nde başı çeken ürünler SIGNATURE serisi televizyonlar, akıllı telefonlar ve beyaz eşya modelleri olarak belirtilmiş. CES 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan ikinci nesil LG SIGNATURE OLED TV’nin, video görüntü alanında “En İyi İnovasyon” ödülünü peş peşe ikinci defa aldığı belirtilmiş. Ayrıca firmanın çeşitli OLED TV serileri beşinci kez bu inovasyon ödülünü kazanıyor olacak. Bu sene kazanılan ödüllerin ve ürünlerin tam listesi CES 2017 sırasında açıklanacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.